W piątek wiosenna edycja Wystawy Interaktywnej Eksploratorium

KATEGORIA: EDUKACJA / 12 marca 2019

Ostatnie zajęcia w 2018 r.
Fot. Uniwersytet Rzeszowski

- W piątek, 15 marca 2019 r. o godzinie 9.00 zapraszamy do budynku A0 (ul. Pigonia) na parterze wszystkie zainteresowane osoby: uczniów, nauczycieli i rodziców na uroczystą inaugurację wystawy interaktywnej - informuje dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. - W tym roku do bogatej oferty edukacyjnej wystawy interaktywnej dołączą zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii. Podczas otwarcia wystawy każdy będzie mógł zmierzyć się z nowymi zadaniami jakie na niego czekają w nowej edycji.

Głównym celem wystawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży osiągnięć naukowych w sposób łatwy i przystępny w połączeniu z promocją badań i kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Rzeszowskim.

- Wszystkie zajęcia realizowane na wystawie są wspieranie przez studentki z koła naukowego Edukacja bez granic z Wydziału Pedagogicznego. Wszelkich informacji udziela opiekun wystawy mgr Tomasz Warchoł - dodaje Ulita.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: www2.ur.edu.pl/wystawaur/

Już dziś uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych do rejestracji swojego udziału w wybranych terminach na stronie internetowej: www2.ur.edu.pl/wystawaur/index.php/rejestracja/

Wystawa Interaktywna działa od 2014 r. i jest organizowana przez Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie Explores. W ciągu 4 lat działalności Eksploratorium odwiedziło ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży z różnych szkół województwa podkarpackiego, jak również wiele grup młodzieży pochodzących z innych krajów, które uczestniczą w międzynarodowym programie ERASMUS+. Wystawa Interaktywna odbywa się w dwóch edycjach „Wiosennej” i „Zimowej”.

Eksponaty wchodzące w skład wystawy przybliżają wiedzę z matematyki, biologii i fizyki. Wśród prawie 20 stanowisk znajdziemy zarówno modele anatomiczna jak i te ukazujące wybrane zjawiska fizyczne: ruch falowy, środek ciężkości oraz zagadnienia z optyki. Można również ujrzeć powierzchnie prostokreślne, rozwiązać kilka zagadek geometrycznych, zbudować most wg pomysłu Leonarda da Vinci czy też sprawdzić Pitagorasa za pomocą kierownicy. Wszystkie eksponaty wymagają aktywności odwiedzających. Wiele z nich to prawdziwe zagadki wymagające logicznego myślenia i wyobraźni a niektóre także podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie.

Wiosenna edycja wystawy Eksploratorium od marca 2019 r. będzie objęta obowiązkową opłatą 5 zł od każdego ucznia.

Red.

Ostatnie zajęcia w 2018 r.
Fot. Uniwersytet Rzeszowski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4