Minister Ziobro odwiedził Rzeszów. Poparł A. Dudę i podziękował strażakom

KATEGORIA: POLITYKA / 3 lipca 2020

Fot. Paweł Bialic

W piątek 3 czerwca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w towarzystwie wiceministra Marcina Warchoła oraz podkarpackich polityków Solidarnej Polski w osobach poseł Marii Kurowskiej, senatora Mieczysława Golby oraz posła Piotra Uruskiego, przyjechał do Rzeszowa, aby podziękować strażakom zaangażowanym w pomoc mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich powodzi na Podkarpaciu. W spotkaniu z szefem resortu sprawiedliwości udział brali strażacy OSP Budziwój.

- Jesteśmy tutaj w związku z klęską żywiołową, która dotknęła wielu mieszkańców Podkarpacia. Są tutaj bardzo poważne straty i chciałem w tym miejscu podziękować osobom, które zaangażowały się często z narażeniem zdrowia i nawet życia w pomoc poszkodowanym - mówił w Rzeszowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który jest jednocześnie podkarpackim posłem Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że z Funduszu Sprawiedliwości, który podlega resortowi sprawiedliwości, zostanie sfinansowany zakup 50 pomp dla podkarpackich strażaków.

- Mam nadzieję że ten sprzęt będzie wykorzystany w ćwiczeniach, a nie w boju, ale wiemy że niestety pogoda przynosi kolejne niezapowiedziane problemy i mam świadomość że ten sprzęt jest bardzo potrzebny - mówił wiceminister Warchoł, podkreślając, że sprzęt, który może często ratować życie jest kupowany dzięki środkom konfiskowanym grupom przestępczym.

Fot. Paweł Bialic

- Zabieramy złodziejom oszustom dajemy dzieciom, strażakom, tym którzy na to zasługują - podkreślał wiceminister Marcin Warchoł.

Przy okazji swojej wizyty w Rzeszowie minister Ziobro podkreślał także zasługi obecnego prezydenta Andrzeja Dudy na rzecz obywateli, jednocześnie wyraźnie popierając kandydaturę Andrzeja Dudy w zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich.

Zbigniew Ziobro podkreślał stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie kontynuowania realizacji Funduszu Sprawiedliwości.

- Prezydent Andrzej Duda gwarantuje nadal realizację tego funduszu, chcemy przypomnieć że środki w ramach tego funduszu płyną na Podkarpacie przecież nie tylko podczas kampanii wyborczej. W ostatnich latach trafiło z tego tytułu na Podkarpacie 20 mln zł - mówił Zbigniew Ziobro.

Przed spotkaniem ze strażakami OSP Budziwój minister Ziobro oraz wiceminister Warchoł spotkali się z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Spotkanie było zamknięte dla mediów.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4