Środowiska młodzieżowe popierają Andrzeja Dudę. „Chcemy dalszego rozwoju”

KATEGORIA: POLITYKA / 7 lipca 2020

Fot. Paweł Bialic

Przedstawiciele młodzieżowych organizacji obywatelskich takich jak Klub Służby Niepodległej Rzeszów, Studenci dla Rzeczypospolitej Rzeszów czy Młodzi dla Polski Rzeszów we wtorek oficjalnie poparli kandydaturę Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

- Na przestrzeni lat nasze postulaty nie spotykały się z taką aprobatą aż do 2015 roku. Dzięki prezydenturze Andrzeja Dudy oraz rządowi Mateusza Morawieckiego się to zmieniło. Udało się przecież w tym czasie wprowadzić m.in. zwolnienie z podatku PIT dla osób do 26 roku życia, co szczególnie pomaga studentom - mówił Mateusz Węgrzyn, członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Przedstawiciele młodzieżowych organizacji wymieniali również inne pozytywne ich zdaniem aspekty prezydentury Andrzeja Dudy w kontekście pomocy młodym osobom. Było zatem m.in. o pomocy dla młodych innowacyjnych przedsiębiorców poprzez projekt „Start-upy w Pałacu”, powołanie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem czy utworzenie Narodowego Instytutu Wolności.

Fot. Paweł Bialic

Program Andrzeja Dudy w kontekście młodych osób w następnej kadencji przedstawił Adam Poręba z organizacji Młodzi dla Polski Rzeszów.

- Pierwszym postulatem jest obniżenie obciążenie fiskalnych poprzez wprowadzenie tzw. estońskiego podatku CIT. Chodzi o uproszczone i niskie podatki. Drugi ważny postulat to realizacja zapisów karty wolności w sieci - mówił Adam Poręba.

Fot. Paweł Bialic

Oprócz tego w programie urzędującego prezydenta w kontekście młodych osób znajdują się również postulaty dotyczące pomocy w możliwości zakupu własnego mieszkania, rozwój młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego, wprowadzenie do systemu edukacji programu dotyczącego ekologii i dbania o środowisko, realizacja szerokiego programu praktyk dla młodych osób w instytucjach państwowych oraz organizacji corocznych debat na temat sytuacji młodzieży w kraju.

- Uważamy jako środowiska młodzieżowe, patriotyczne obywatelskie społeczne i akademickie, że zwycięstwo Andrzeja Dudy jest gwarancją dalszego rozwoju przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej - stwierdził Adrian Mokrzycki.

Na koniec konferencji przedstawiciele środowisk młodzieżowych symbolicznie podpisali się pod kandydaturą Andrzeja Dudy w wyborach.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4