Koronawirus. 9 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 6 osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 15 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Na Podkarpaciu przybyło 9 przypadków zakażenia koronawirusem, o czym poinformowało w środę 15 lipca Ministerstwo Zdrowia.

Wśród nowych zakażonych jest pięć osób z powiatu jarosławskiego - cztery kobiety i jeden mężczyzna (wszyscy w izolacji), dwie osoby z powiatu mieleckiego - kobieta i mężczyzna (izolacja), mieszkanka miasta Przemyśla (hospitalizacja), mieszkaniec powiatu przemyskiego (hospitalizacja).

Jak informuje Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 171 osób, w tym u 142 pracowników oraz 29 osób z kontaktu.

W dniach 10-11 lipca oprócz planowanych badań u osób objętych kwarantanną na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu uruchomiono punkt pobrań ,,walk-thru” , w którym przebadanych zostało 207 pracowników. W dniach 14-16 lipca kontynuowane są kolejne badania przesiewowe pracowników (walk –thru).

- W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 88 osób, odnotowano 14 zgonów, a 480 osób objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku - dodaje Gibała.

Łącznie liczba przypadków zakażeń na Podkarpaciu wzrosła do 979.

W kraju nowych przypadków zakażeń jest 264. Oprócz wspomnianych 9 z naszego regionu, pozostałe dotyczą województw: śląskiego (90), małopolskiego (43), łódzkiego (31), mazowieckiego (22), wielkopolskiego (20), lubuskiego (12), lubelskiego (11), dolnośląskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), zachodniopomorskiego (4), świętokrzyskiego (3), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2) i podlaskiego (1).

W regionie jest też kolejne 6 osób, które wyzdrowiały. To 5 osób z powiatu jarosławskiego oraz jedna osoba z powiatu przemyskiego. Do tej pory na Podkarpaciu wyzdrowiało już łącznie 501 pacjentów z COVID-19.

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 6 osób zakażonych koronawirusem. Większość miała choroby współistniejące. Nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia. Do tej pory w regionie odnotowano 55 zgonów.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 23 osoby, 2293 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 324 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 99 osób.

Dotąd przebadano ogółem 46 542 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 32 102, a dodatkowo w innych laboratoriach – 14 440.

Liczba zakażonych koronawirusem do tej pory w Polsce to 38 721, w tym zmarło 1594 osoby. Według resortu zdrowia w ciągu doby wykonano ponad 25,3 tys. testów na koronawirusa. Dziś odnotowano też największą dotychczas liczbę osób, które wyzdrowiały w ciągu doby: 736.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4