Spotkanie z blogerkami piszącymi o książkach. Debata „Promotorzy czytania”

KATEGORIA: KULTURA / 10 października 2018

Fot. pixabay.com

W środę, 10 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach zadania „Książka w roli głównej”.

Będzie to debata „Promotorzy czytania” z twórcami blogów literackich, która rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13.

Debata „Promotorzy czytania” to spotkanie z blogerkami piszącymi o książkach, z udziałem publiczności, w tym bibliotekarzy, o sposobach rekomendacji literatury.

Moderatorem spotkania będzie Anna Dziewit-Meller, pisarka i autorka strony BukBuk (bukbuk.pl), która planuje rozmowę m.in. o pozytywnym i negatywnym wpływie blogosfery na rynek książki, o postrzeganiu niektórych tytułów, o pieniądzach i uczciwości blogerskiej i o przyszłości blogosfery.

Do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszenie przyjęły blogerki popularyzujące literaturę:

Ewelina Cetnarska – polonistka, bibliotekarka, pasjonatka pisania, czytania (zachęca do czytania, szczególnie pozycji, które mają ważny przekaz), fotografowania i chodzenia po górach. Lubi ciszę, piękne widoki, ciekawych ludzi i piękną muzykę – autorka bloga „ Spacer wśród słów” (spacerwsrodslow.blogspot.com).

Anna Maślanka – inżynier biomedyczny i bohemistka (nauczyła się czeskiego, żeby czytać w oryginale Hrabala). Książki i pisanie o nich to dla niej najpiękniejsza ucieczka od rzeczywistości. Swoimi wrażeniami o lekturach dzieli się na blogu „Literackie skarby świata całego” (literackie-skarby.blogspot.com).

Georgina Gryboś – elektroradiolog i jednocześnie humanistka z krwi i kości – bez książek nie oddycha, poza tym jest trochę jak z pokolenia swoich dziadków – lubi pisać, lubi listy, lubi zapach książek, rozmowy w zadymionych krakowskich knajpkach i chodzenie boso po mokrej trawie – o czym informuje swoich czytelników na blogu „Literacka Kavka” (literackakavka.pl).

Julita Pasikowska – z wykształcenia reżyser filmowy oraz fotograf, z zamiłowania oddany pasji bibliofil. Na co dzień sięga po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w jej biblioteczce miejsce szczególne, stąd pomysł na „Bajkochlonkę” (bajkochlonka.pl).

Marcelina Janisz – jest „pożeraczem literatury” i nieuleczalną optymistką zakochaną w poezji, rowerach i kotach. Uwielbia baśnie, komiksy, anime i nocne niebo. Gdyby mogła mieszkałaby w bibliotece, ale na razie pracuje jako bibliotekarka, a w chwilach wolnych zajmuje ją prowadzenie bloga „Książkojady” (ksiazkojady.blogspot.com).

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4