Teatr Przedmieście zaprasza na FAUSTA. Spektakl już w niedzielę [FILM]

KATEGORIA: KULTURA / 11 października 2018

Fot. P. Wiśniewski/Teatr Przedmieście

Teatr Przedmieście zaprasza na swój najnowszy spektakl „FAUST” według tekstów Johanna Wolfganga Goethego i Christophera Marlowe’a. Przedstawienie odbędzie się 14 października o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Przedmieście w Rzeszowie, przy ul. Reformackiej 4.

- Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, po autorskiej interpretacji powieści Thomasa Manna „Józef i jego bracia” w spektaklu „Podróż” i po wznowieniu kultowego dramatu „Dybuk” Szymona An-skiego Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki. W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów - informuje Maciej Szukała z Teatru Przedmieście.

W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a, a także teksty z dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem, pragnie konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą, jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi...

„FAUST”

reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska

scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

muzyka: Jakub Adamski

występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska

Informacje i rezerwacje: tel. 667 714 730

Bilety: 30/20 zł

www.teatrprzedmiescie.pl

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4