Projekt przedłużenia alei Krzyżanowskiego. Zgłosiło się sześć firm

KATEGORIA: INWESTYCJE / 20 października 2020

Skrzyżowanie al. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej. To w tym miejscu ma zaczynać się przebieg nowej ulicy
Fot. Google Maps

Niedawno otwarto oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym opracowania dokumentacji projektowej dla budowy nowej drogi publicznej, która miałaby połączyć skrzyżowanie al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Oprócz dokumentacji miasto w ramach przetargu oczekuje od wykonawcy również uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz prowadzenia nadzoru projektowego.

Do przetargu swoje oferty zgłosiło sześć podmiotów. Miasto na wykonanie dokumentacji projektowej chce przeznaczyć 400 tys. zł. Jedna z ofert przedstawiona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa mieści się w miejskim budżecie. Rzeszowskie MPDiM za wykonanie tego zadania chce niewiele ponad 300 tys. zł.

Pozostałe oferty przekraczają kwotę jaką miasto chce przeznaczyć na tę inwestycję. S.C. Attila, M. Królicki, W. Jóźwiak z Rzeszowa przedstawiło ofertę na poziomie prawie 500 tys. zł, natomiast Stanisław Salabura Nadzory i Projektowanie Budownictwa Lądowego chce za wykonanie tego zadania prawie 780 tys. zł. Kolejne trzy oferty są blisko lub przekraczają kwotę 1 miliona złotych. Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem, Mosty Katowice i Eco – Investment Poland z Warszawy przedstawiły oferty kolejno 980 tys., 1 mln zł i 1,35 mln zł.

Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem, władze Rzeszowa planują aby dokumentacja wraz z kompletnym zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej były gotowe w przyszłym roku. Prace budowlane miałby rozpocząć się w 2022 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to około 10 mln zł.

Droga stanowiąca przedłużenie al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego ma być dwujezdniowa o łącznej długości około 2160 metrów. Według dokumentacji przetargowej orientacyjna długość odcinka przeznaczonego do budowy wynosi około 1400 metrów. W planie inwestycji jest oczywiście również budowa chodników i ścieżek rowerowych po obu stronach jezdni, oświetlenia oraz odwodnienia, a także zatoczek autobusowych.

Planowana nowe połączenie drogowe ma w pozytywny sposób wpłynąć na dojazd do południowo-wschodniej części Rzeszowa i odciążyć ruch na al. Armii Krajowej oraz ul. Paderewskiego. Co ważne, miasto planuje w tym rejonie kolejne nowe połączenie drogowe. Droga o parametrach ulicy zbiorczej ma odchodzić od al. Armii Krajowej przy stacji paliw WATKEM i biegnąc na północ od zabudowań osiedla Zalesie, także ma dochodzić do ul. Wieniawskiego.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4