Przerwana seria Resovii. Drużyna Kowala wygrywa w Rzeszowie. FOTO

KATEGORIA: SPORT / 17 listopada 2020

Resovia od początku weszła na wysokie obroty. Nic nie wskazywało na przerwanie serii pięciu spotkań bez porażki. Suwalszczanie, nie złożyli jednak broni. Prowadzeni przez byłego trenera Asseco Resovii Andrzeja Kowala szybko rozpracowali grę gospodarzy i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Pierwsze skrzypce w ekipie z Rzeszowa grał w inauguracyjnej partii Klemen Čebulj. Straszył zagrywką i punktował w ataku. Resovia w tej części gry prowadziła nawet 20-14. Jednak w końcowej części seta Karol Butryn zaatakował w aut i na tablicy była już tylko dwupunktowa przewaga rzeszowian. Tej jednak już nie oddali, co więcej powiększali z każdą kolejną akcją.

Set numer dwa także dobrze rozpoczęli miejscowi. Z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić siatkarze Ślepska. Robert Täht, Marcin Waliński oraz Bartłomiej Bołądź to główni autorzy wygranej w tej części gry.

Dwa kolejne sety należały do gości. Trener Asseco Resovii, złą grę swoich siatkarzy próbował naprawić poprzez zmiany. Te jednak nie przynosiły zamierzonego celu. Suwalczanie zagrali z wielką determinacją i z zimną krwią realizowali założenia taktyczne Kowala. To oni cieszą się z kompletu punktów.

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 1-3 (25-19, 23-25, 21-25, 21-25)

RESOVIA: Krulicki (8), Drzyzga (3), Čebulj (15), Butryn (15), Täht (15), Tammemaa (6), Potera (libero) oraz Woicki, Buszek (2), Domagała (3), Hain.

ŚLEPSK: Waliński (11), Rousseaux (3), Bołądź (20), Sapiński (8), Sacharewicz (4), Tuaniga (4), Czunkiewicz (libero), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (1), Kaczorowski, Klinkenberg (9), Rudzewicz (1).