Resovia odrabia zaległości i wygrywa. I to za 3 punkty!

KATEGORIA: SPORT / 2 grudnia 2020

Zaległy mecz 7. kolejki spotkań Resovia rozstrzygnęła na swoją korzyść. Pasiaki nie mieli większych problemów tylko w pierwszej partii.

Pierwsza odsłona to poprawna gra Resovii, która sprawiała, że miejscowi mieli 2,3 punkty przewagi. W połowie seta kiedy zadziałał blok gości na tablicy wyników pojawił się remis po 12. Wtedy drugi bieg wrzucił atakujący Butryn, asa z zagrywki dołożył Čebulj i miejscowi odskoczyli ponownie na 3 oczka (17-14), a potem powiększyli ją do 5 punktów (20-15). Asseco Resovia kontrolowała tego seta, którego ostatecznie wygrała do 18.

Po przerwie sytuacja była podobna. Najpierw walka punkt za punkt. Potem minimalna ucieczka gospodarzy na 2,3 oczka. W końcówce trochę więcej mieli do powiedzenia goście, ale ostatecznie to Resovia wygrała kolejnego seta.

W połowie trzeciego seta na zagrywce pojawił się Patryk Niemiec, który postraszył siatkarzy Resovii zagrywką. Goście objęli wtedy prowadzenie 11-14. Wtedy sprawy w swoje ręce ponownie wziął Čebulj, który był tego dnia praktycznie nie do zatrzymania.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3-0 (25-18, 25-23, 26-24)

RESOVIA: Drzyzga, Buszek, Jendryk, Hain, Čebulj, Butryn, Potera (libero) oraz Domagała, Woicki i Tammemaa.

ALURON: Niemiec, Bociek, Flavio, Cavanna, Orczyk, Muagututia, Żurek (libero) oraz Malinowski i Kania.