Wirtualna podróż w kosmos. PCI zaprasza już w środę na 11. edycję WIN

KATEGORIA: GOSPODARKA / 16 marca 2021

Fot. Pixabay.com

Technologie satelitarne oraz nowe kosmiczne eksploracje to tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone podczas marcowego spotkania Virtual Wednesday Innovation Night #11. Wydarzenie pozwoli połączyć wiedzę i doświadczenie ekspertów, praktyków, jak i pasjonatów branży kosmicznej.

Jedenasta edycja Virtual Wednesday Innovation Night odbędzie się w najbliższą środę (17 marca) o godz. 17.00. WIN jest cyklicznym spotkaniem organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji, skierowanym do przedsiębiorców, naukowców i studentów. Wiodącym tematem marcowego wydarzenia będzie kosmos.

- Kolejne spotkanie z cyklu Wednesday Innovation Night skupi się na tematyce eksploracji kosmosu i podróży kosmicznych. W wirtualnym wydarzeniu gościć będziemy polskich ekspertów z tej dziedziny, którzy na co dzień pracują przy projektach dla firm i instytucji w kraju i za granicą - mówi Wojciech Fiksa, Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji. - Pojawi się również gość specjalny – Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, tworzący najpopularniejszy w Polsce fanpage astronomiczny „Z głową w gwiazdach”.

11 edycja Virtual Wednesday Innovation Night odbędzie się pod hasłem „Space 5.0 - evolution vs. revolution”. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące nowych kosmicznych eksploracji na kierunku Ziemia-Księżyc-Mars, jak również technologii satelitarnych - od miniaturyzacji do konstelacji. Gośćmi specjalnymi środowego wydarzenia będą Karol Wójcik z „Z głową w gwiazdach”, Marek Wójcik (SES) oraz Artur B. Chmielewski (NASA). Obok nich wystąpią m.in. Agnieszka Łukaszczyk (Planet), Monika Łebkowska (Spire), Paweł Pacek (Agencja Rozwoju Przemysłu S.A) czy Gordon Wasilewski (Astronika).

- Doświadczenia kosmiczne idą ramię w ramię z doświadczeniami ziemskimi. Odpowiedź na wiele nurtujących problemów eksploracji kosmosu często znajdujemy w dobrych praktykach z przemysłów ziemskich, zaś kwestie przyszłości zrównoważonego rozwoju na Ziemi są rozwiązywane przez naszą obecność w kosmosie. Te wzajemne powiązania są źródłem innowacji i być może tym, co możemy definiować jako kolejny element rewolucji przemysłowej - zapowiada środową dyskusję Gordon Wasilewski, inżynier ds. badań i rozwoju w Astronika Sp. z o.o.

Po prezentacjach i panelach dyskusyjnych PCI zaprasza uczestników wydarzenia do networkingu. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z ekspertami „twarzą w twarz” i wymienić się poglądami oraz spostrzeżeniami na wcześniej poruszane tematy.

- Podczas 11. już edycji Virtual Wednesday Innovation Night, poświęconej przyszłości sektora kosmicznego w Polsce, chciałbym przybliżyć Państwu biznesową stronę eksploracji kosmosu. Tak! – „kosmos” to może być dobry pomysł na biznes! Chciałbym przekonać do tego uczestników spotkania dzieląc się doświadczeniami z inwestycji jakie realizuje w tej branży Agencja Rozwoju Przemysłu SA. Serdecznie zapraszam! - podkreśla Paweł Pacek, dyrektor Biura Rozwoju Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie również nowy program PCI ProtoLab poświęcony branży kosmicznej, o którym opowie Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs PCI.

Virtual Wednesday Innovation Night #11 odbędzie się w środę, 17 marca br. o godzinie 17:00. Udział w wydarzeniu jest w pełni bezpłatny, wymagana rejestracja za pośrednictwem platformy GetResponse: http://bit.ly/virtualwin11

Red.

Fot. PCI

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4