W niedzielę 6. PKO Bieg Niepodległości. Będą objazdy i zmiany tras autobusów

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 9 listopada 2018

Fot. bieganie.rzeszow.pl

W niedzielę w Rzeszowie odbędzie się 6. PKO Bieg Niepodległości – Rzeszowska Dycha. O tej imprezie szczegółowo pisaliśmy TUTAJ. W związku z biegiem niektóre z ulic będą całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu, co oznacza objazdy i utrudnienia dla kierowców. Będą też zmiany tras autobusów MPK.

Pokonując trasę 10 kilometrów uczestnicy biegu uczczą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Start 6. PKO Biegu Niepodległości poprzedzony zostanie odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczestnicy mają być ubrani w białe lub czerwone koszulki, dzięki czemu stworzą oni żywą biało-czerwoną flagę. Dodatkowo odbędzie się również bieg z flagą o długości 25 metrów, która wyruszy tuż za uczestnikami biegu.

Podczas 6. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie organizowana jest również akcja charytatywna „biegnę dla Michała” Chodzi o zebranie pieniędzy dla dziesięcioletniego Michała, chorującego na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim. Zebrane podczas biegu środki mają zostać przeznaczone na specjalistyczną operację podwichniętego stawu biodrowego.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11.11. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13.00.

Start biegu usytuowany został na ul. Rejtana na wysokości Centrum Handlowego „Plaza”. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Rejtana (prawą jezdnią), ul. Kopisto (prawą jezdnią), Mostem Zamkowym, gdzie zamknięty zostanie ruch w kierunku ul. Kilara, ul. W. Kilara (w kierunku Szopena) ul. Szopena, Targową, al. Piłsudskiego (jednym pasem ruch), ul. Cieplińskiego (jednym pasem ruch), ul. Lisa Kuli (jednym pasem ruch). Następnie ul. Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, ul. Kościuszki, 3-go Maja, Lubomirskich, Szopena, Kilara, Trasa Zamkowa, al. Kopisto, Rejtana (tą samą stroną jezdni) do mety przy Centrum Handlowym „Plaza”.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone w tekście pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5, kiedy zamknięty zostanie odcinek al. Rejtana od skrzyżowania z Al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Od godz. 5 rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu.

Od godz. 10.15 do godz. 14.30 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic.

Zamknięcia ulic:

- Częściowe zamknięcie w godz. ok. 5.00 – ok. 14.00 al. Rejtana od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki (pasy w str. ul. Lwowskiej);

- Częściowe zamknięcie w godz. ok. 10.00 – ok. 12.30 al. Rejtana od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do skrzyżowania z al. Niepodległości (pasy w str. Lwowskiej);

- Całkowite zamknięcie w godz. ok. 10.00 – ok. 12.30 ulic: Szopena, Targowa;

- Częściowe zamknięcie w godz. ok. 10.00 – ok. 12.30 al. Kopisto (pasy od Rejtana w stronę Podwisłocza) i Mostu Zamkowego (pasy w str. Kilara);

- Częściowe zamknięcie w godz. ok. 10.00 – ok. 12.30 al. Piłsudskiego, Cieplińskiego, ul. Lisa - Kuli (skrajne pasy ruchu).

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. Materiały organizatorów

Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje o trasach objazdów autobusów MPK.

Trasy objazdów autobusów

W godz. ok. 5.00 – ok. 14.00:

0A – od Dworca PKP do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie Podwisłocze – Kopisto do Rejtana i dalej trasą bez zmian.

19 – od Łukasiewicza do Sikorskiego Katedra trasą bez zmian, następnie Armii Krajowej - Krzyżanowskiego - Niepodległości do Rejtana Uniwersytet i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

34 – od Błękitne Wzgórze do Powstańców Warszawy/Graniczna trasą bez zmian, następnie Armii Krajowej - Krzyżanowskiego do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

44 – od Tyczyna do Sikorskiego Katedra trasą bez zmian, następnie Armii Krajowej - Krzyżanowskiego do Rejtana i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

48 – od Łukasiewicza do Sikorskiego Katedra trasą bez zmian, następnie Armii Krajowej - Krzyżanowskiego - Niepodległości do Rejtana Uniwersytet i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

W godz. ok. 5.00 – ok. 10.00 oraz ok. 12.30 - ok. 14.00:

2 – od Kard. K. Wojtyły do Sikorskiego Katedra trasą bez zmian, następnie Powstańców Warszawy – Podwisłocze do Kopisto i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

6 – od Ustrzyckiej do Powstańców Warszawy trasą bez zmian, następnie Armii Krajowej do Paderewskiego i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

13 – od Wita Stwosza do Powstańców Warszawy trasą bez zmian, następnie Armii Krajowej - Krzyżanowskiego do Niepodległości i dalej do szpitala trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

W godz. ok. 10.00 – ok. 12.30:

2 – od Kard. K. Wojtyły do Sikorskiego Katedra trasą bez zmian, następnie Powstańców Warszawy – Hetmańska do Lisa – Kuli i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

5 – od Trembeckiego do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności – Cieplińskiego – Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Od Matysówki do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa – Kuli – Cieplińskiego - Piłsudskiego – Bardowskiego do Żółkiewskiego i dalej trasą bez zmian.

6 – od Ustrzyckiej do Krakowskiej/Sportowej trasą bez zmian, następnie Piłsudskiego U. Marszałkowski – Cieplińskiego – Lisa Kuli – Hetmańska, następnie Powstańców Warszawy, Armii Krajowej do Paderewskiego i dalej trasą bez zmian. Od Słocińskiej do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa – Kuli – Cieplińskiego do Piłsudskiego U. Marszałkowski i dalej trasą bez zmian.

7 – Dworzec Lokalny –Cieplińskiego – Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Powrót z Siedlisk do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli – Cieplińskiego – Piłsudskiego U. Marszałkowski do Dworca Lokalnego.

10 – od Bł. Karoliny do Mochnackiego trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli – Kilara do Podwisłocze i dalej trasą bez zmian. Od Łukasiewicza do Powstańców Warszawy trasą bez zmian, następnie Hetmańska - Lisa-Kuli – Mochnackiego i dalej trasą bez zmian.

11 – od Niepodległości (kierunek Potockiego) – Krzyżanowskiego – Armii Krajowej do Powstańców Warszawy zapora i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

12 – od Trembeckiego do Bardowskiego trasą bez zmian następnie Pl. Wolności – Cieplińskiego – Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Od Budziwojskiej do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa – Kuli – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Bardowskiego do Żółkiewskiego i dalej trasą bez zmian.

13 – od Mikołajczyka do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego - Lisa Kuli, Hetmańska do Powstańców Warszawy, Armii Krajowej, Krzyżanowskiego do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Od Lwowskiej do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Marszałkowska i dalej trasą bez zmian.

26 – od Cienistej do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Krzyżanowskiego– Armii Krajowej – Powstańców Warszawy do ul. Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Trasa powrotna bez zmian.

31 – od Lubelskiej do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego – Lisa Kuli – Kilara do Podwisłocze i dalej trasą bez zmian. Od Sikorskiego do Kwiatkowskiego DS trasą bez zmian, następnie Hetmańska - Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Marszałkowska i dalej trasą bez zmian.

37 – od Trembeckiego do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego – Lisa Kuli do ul. Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Od Hermanowej do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Marszałkowska i dalej trasą bez zmian.

Na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4