„Najmniejszy samolot na świecie” wyląduje w niedzielę w Masce

KATEGORIA: KULTURA / 9 listopada 2018

Kadr ze spektaklu "Najmniejszy samolot na świecie".
Fot. archiwum Teatru Maska

Na scenie Teatru Maska w Rzeszowie, już w najbliższą niedzielę, 11 listopada, o godz. 16.30 będzie można obejrzeć spektakl pt. „Najmniejszy samolot na świecie”. Przedstawienie skierowane jest do widzów powyżej 4 roku życia, ale nie oznacza to wcale, że dorośli będą się na nim nudzić, ponieważ opowieść ta jest uniwersalna. Spektakl w inteligentny sposób opowiada o tym, że nie ma ludzi gorszych i lepszych, ważnych i mniej ważnych. Każdy człowiek może dokonać wielkich rzeczy jeśli tylko uwierzy w siebie i swoje możliwości.

Bohaterem spektaklu jest samolot. Pozornie zwykły, taki jak tysiące innych samolotów, a jednak wyjątkowy, bo jest bardzo mały, wręcz najmniejszy na świecie. Jego koledzy – duże i przez to trochę zarozumiałe samoloty – często się z tej jego wyjątkowości wyśmiewają. Każdy z nas był kiedyś małym dzieckiem, które bardzo chciało być już dorosłe. „Nie możesz tego zrobić, bo jesteś za mały” – zapewne słyszeliśmy nie raz. Mały samolot, wykluczony z „bardzo poważnych spraw” dużych kolegów czuł się samotny i nieważny dla innych. Wszystko zmienia się jednak diametralnie gdy na swojej drodze spotyka największego psa na świecie, który potrzebuje jego pomocy. Jak się szybko okazuje, tylko nasz skrzydlaty bohater jest w stanie pomóc największemu i bardzo nieszczęśliwemu psu, bo cecha, której do tej pory w sobie nienawidził, staje się jego największym atutem.

Jeżeli jesteście ciekawi jak potoczyła się dalej ta historia, to zachęcamy Was aby razem ze swoimi pociechami wybrać się w niedzielne popołudnie do Teatru Maska. Intrygująca historia, kolorowa scenografia i postać wielkiego, pluszowego psa na scenie na pewno wywoła uśmiech na twarzach, tych dziecięcych i tych dorosłych.

Kam.

spektakl: „Najmniejszy samolot na świecie”

godz: 16.30

autor: Swietłana Bień reżyseria: Igor Kazakov

tłumaczenie: Katarzyna Litwin

scenografia: Tatiana Nersisian

muzyka: Swietłana Bień

choreografia: Marta Bury

obsada: Kamil Dobrowolski, Henryk Hryniewicki, Jerzy Dowgiałło, Tomasz Kuliberda, Natalia Zduń

czas trwania spektaklu: 40 min.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4