Jedyna taka okazja! Przyjdź w niedzielę i zobacz ich historię

KATEGORIA: KULTURA / 8 lutego 2019

Opowieść o uczuciu „Niny i Paula”, to historia wyjątkowo emocjonalna i inspirująca, spektakl zostanie wystawiony tylko w najbliższą niedzielę, 10 lutego.

Ta historia wydarzyła się ostatniego dnia szkoły, tuż pod rozdaniem świadectw. Nina i Paul znali się od lat, chodzili do jednej klasy już od dawna, ale właśnie ten dzień zmienił między nimi wszystko. Najciekawsze jest jednak to, że choć oboje przeżyli to samo, każde z nich inaczej pamięta ten dzień i te wydarzenia, które ich połączyły. Zatem jak właściwie było naprawdę? Kto ma rację – czy Nina, czy Paul? W sumie to nie jest istotne, ważne jest to coś co łączy obie opowieści – pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem.

Bohaterów tej przejmującej opowieści poznajemy w momencie przemiany. Na swojej drodze do dorosłości, znajdują się gdzieś pośrodku – jeszcze wciąż lubią lalki i samochody, coś co jest atrybutem dzieciństwa, ale jednocześnie są przedmioty które ukrywa się przed kolegami. W ich życiu zaczynają stawać się ważne pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem ale i euforia w obliczu akceptacji. Prawdziwy roller coaster emocji i nastrojów.

Ten intrygujący i pełen różnych emocji spektakl, jest doskonałym pretekstem do rozmów o uczuciach, szczególnie z widzem młodym, wchodzącym właśnie w ten etap swojego życia, gdzie zaczyna się odczuwać emocje, których do końca jeszcze się nie rozumie. A co najważniejsze to pewną prawdę, którą objawia ta historia, że praw do miłości nie nabywa się i nie traci z wiekiem.

Przedwalentynkowy okres, to wręcz doskonały czas by zobaczyć i przeżyć wyjątkową historię pierwszego zauroczenia widzianą oczami dwóch zupełnie różnych bohaterów - Niny i Paula. Czy dwie osoby mogą jednocześnie przeżywać to sam? Przekonajcie się sami już w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godz. 15.00 w Teatrze Maska w Rzeszowie. Jedyna taka okazja!

Bilety na spektakl w cenie 15 zł do nabycia na stronie Teatru Maska lub w kasie teatru.

autor: Thilo Reffert

reżyseria: Laura Sonik

przekład: Lila Mrowińska-Lissewska

scenografia: Katarzyna Bublewicz

muzyka: Miłosz Markiewicz

ruch sceniczny: Magdalena Widłak

Premiera spektaklu „Nina i Paul” miała miejsce 3 czerwca 2016 we Wrocławiu i 4 czerwca 2016 w Rzeszowie.

czas trwania: 60 min

Red.

Poniższe fotografie pochodzą z archiwum Teatru Maska i są autorstwa Tadeusza Poźniaka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4