Twój e-PIT w dwóch rzeszowskich galeriach handlowych. Już w sobotę

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 marca 2019

Jedną z galerii biorących udział w sobotniej akcji jest Millenium Hall
Fot. Archiwum portalu CzytajRzeszów.pl

Już w najbliższą sobotę (16 marca) pracownicy urzędów skarbowych pomogą w skorzystaniu z usługi Twój e-PIT. Akcja prowadzona będzie na terenie 75. centrów handlowych w całym kraju. Z tej formy pomocy będzie można skorzystać także w Rzeszowie w galeriach Millenium Hall i Nowy Świat. Natomiast w pozostałych miastach Podkarpacia akcja odbędzie się w mieleckiej galerii Navigator, w przemyskiej galerii Sanowa, w krośnieńskiej galerii Krosno, w galerii Park Handlowy Tarnobrzeg w Tarnobrzegu oraz w galerii VIVO w Stalowej Woli.

W godzinach 12.00-20.00 na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w 75. galeriach w całej Polsce pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią wątpliwości związane z rozliczeniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą skorzystać z nowej usługi. Dla wszystkich, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, rozliczenie odbędzie się w usłudze Twój e-PIT. Podatnicy, którzy rozliczają się na innych formularzach PIT (36, 36L lub 39) także otrzymają pomoc.

O mitach i faktach systemu Twój e-PIT pisaliśmy TUTAJ.

Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT?

Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy pracowników urzędu skarbowego wystarczy mieć ze sobą:

- zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r.,

- aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.),

- kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r.

- Dzięki tym informacjom wszyscy, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, będą mogli w galerii handlowej skorzystać z usługi Twój e-PIT i w krótkim czasie wysłać swoje rozliczenie. Warto podkreślić, że przy rozliczeniu w usłudze Twój e-PIT na zwrot nadpłaty podatku czeka się w tym roku maksymalnie 45 dni - informuje st. rachm. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Co ważne, na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W nowej usłudze czeka na nich deklaracja podatkowa przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy i z ubie­głorocznych zeznań. Znajdują się tam np. ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 procent podatku. Podatnik po zalogowaniu do portalu może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub odrzucić. Może też nie robić nic, a wtedy 30 kwietnia PIT zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego.

Więcej o usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl

Lista galerii biorących udział w sobotniej akcji na Podkarpaciu:

Millenium Hall, ul. Kopisto 1 Rzeszów

Nowy Świat, ul. Krakowska 20 Rzeszów

Krosno, ul. Legionów 17 Krosno

NAVIGATOR, ul. Powstańców Warszawy 4 Mielec

SANOWA, ul. Brudzewskiego 1 Przemyśl

Vivo, ul. Chopina 42 Stalowa Wola

Park Handlowy Tarnobrzeg, ul. Kwiatkowskiego 8 Tarnobrzeg

Lista wszystkich galerii biorących udział w sobotniej akcji w Polsce:

LINK do pełnego wykazu galerii

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4