Remont nowego budynku powiatu przy ul. Bernardyńskiej. Koszt: 3,1 mln zł

KATEGORIA: INWESTYCJE / 15 marca 2019

Nowy budynek starostwa przy ul. Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie będzie siedzibą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz sali sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego
Fot. Paweł Bialic

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie rozstrzygnęło przetarg na remont budynku przy ul. Bernardyńskiej 7. Wcześniej w tym obiekcie mieścił się bank Pekao, przez ostatnie lata budynek stał jednak pusty. Powiat rzeszowski zakupił go niedawno, by przenieść tam Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, który obecnie mieści się przy ul. Targowej 1 w wynajmowanych od miasta pomieszczeniach.

W nowym budynku swoją stałą siedzibę znajdzie również sala sesyjna Rady Powiatu Rzeszowskiego. Remont oznacza m.in. wymianę praktycznie wszystkich instalacji w obiekcie, a także aranżację sali obsługi klienta na parterze budynku oraz sali sesyjnej na I piętrze.

W przetargu na remont obiektu zgłosiło się dwóch wykonawców: konsorcjum firm Italia z Krasnego i Hydro-Met z Błażowej z proponowaną ceną 3 mln 127 tys. zł oraz firma Romex z Jarosławia wyceniająca roboty na 3 mln 339 tys. zł. Budżet jaki starostwo zamierzało przeznaczyć na remont to tymczasem nieco ponad 3 mln 266 tys. zł.

Wybrano zatem pierwszą, tańszą ofertę, która zmieściła się w założonym budżecie. Remont ma zakończyć się do 30 sierpnia.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4