Chcesz gościć młodych artystów z zagranicy? Przyjdź we wtorek na spotkanie w Rzeszowie

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 15 kwietnia 2019

Brave Kids
Fot. Piotr Spigiel

We wtorek w Rzeszowie odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzin, które chciałyby wziąć udział w projekcie Brave Kids. Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids, to młodzi artyści, którzy przez dwa tygodnie mieszkają w polskich domach. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych, wspólnie przygotowując spektakle. Unikatowe, bo łączące kultury i tradycje nieraz odległe od siebie o tysiące kilometrów.

W Polsce odbywa się już 10. edycja Brave Kids, w stolicy Podkarpacia po raz drugi. Oprócz Rzeszowa dzieci będą gościć w pięciu innych miastach. Tym razem do Rzeszowa przyjadą dzieci i młodzież z Hong Kongu, Indii i Ukrainy.

W ramach tegorocznej edycji przyjedzie grupa tancerek z Doliny Dehradun w północnych Indiach, a także artyści teatralni ze wschodniej Ukrainy (z rejonu Donbasu) oraz Hong Kongu. Dzieci przyjadą do Rzeszowa 15 czerwca. Spotkanie informacyjne dla rodzin, które chciałyby je gościć, odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia o godz. 17.30, w Szkole Języka Angielskiego Early Stage, przy ul. Św. Rocha 4A.

Informacje dotyczące rekrutacji rodzin są dostępne również na stronie projektu: www.bravekids.eu. Można tam również znaleźć kontakt do organizatorów w Rzeszowie. Działa też strona na Facebooku: www.facebook.com/BraveKids

W tegorocznej edycji Brave Kids wezmą również udział grupy m.in. z Salwadoru, Kolumbii, Kazachstanu, Estonii, Korei Południowej, Kenii, Palestyny, Peru czy Gruzji. Dzieci będą gościć u rodzin, poza Rzeszowem, również w we Wrocławiu, Lesznie, Radziejowicach, Białymstoku oraz, po raz pierwszy na Pomorzu, w Gdańsku. Łącznie w projekcie weźmie udział ok. 150 dzieci (również z Polski).

30 czerwca uczestnicy Brave Kids spotkają się w Obornikach Śląskich niedaleko Wrocławia, gdzie będą przygotowywać wielki spektakl finałowy. Widowisko zobaczymy 7 i 9 lipca na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Organizatorem Brave Kids w Rzeszowie jest Stowarzyszenie W Krainie Źródeł, a partnerami Estrada Rzeszowska i Festiwal Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury oraz szkoła języka angielskiego dla dzieci Early Stage.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4