Podpisano porozumienie o komunikacji między Łańcutem i Rzeszowem

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 25 kwietnia 2019

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński (z lewej) i burmistrz Łańcuta Rafał Kumek
Fot. Edward Soński/Facebook Miasto Łańcut

W czwartek Rada Miasta Łańcuta, na X nadzwyczajnej sesji, wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia międzygminnego z Rzeszowem w sprawie powierzenia Gminie Miasto Rzeszów zadania publicznego w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miasto Łańcut.

Jak już informowaliśmy, wcześniej, we wtorek zgodę na takie porozumienie wyraziła Rada Miasta Rzeszowa. Po uzyskaniu zgody radnych Łańcuta porozumienie zostało również w czwartek podpisane przez burmistrza Łańcuta Rafała Kumka oraz zastępcę prezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego. Na razie zawarto je na okres trzech miesięcy, natomiast, gdy kursy spotkają się z zainteresowaniem, zostanie ono rozszerzone na dłuższy czas.

Od maja Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi na trasie Rzeszów – Łańcut nową linię nr 57 obsługiwaną przez MPK. Autobusy kursować będą cztery razy w ciągu dnia, po dwa razy w godzinach porannych i dwa w popołudniowych. Trasa przejazdu autobusów przebiegać będzie od rzeszowskiego Dworca Lokalnego przez łańcucki dworzec przy ul. Cetnarskiego, Centrum Komunikacyjne Miasta Łańcuta, aż po przystanek Podzwierzyniec Śruby i z powrotem.

Ceny biletów będą zgodne z obecnym cennikiem rzeszowskiego ZTM. Zaletą dla pasażerów z Łańcuta będzie możliwość przesiadki na inne linie w sieci ZTM w ramach jednego biletu (w przypadku korzystania z Rzeszowskiej Karty Miejskiej).

- Porozumienie, które było długo oczekiwane przez Mieszkańców Łańcuta, jest wynikiem wielu rozmów i negocjacji Burmistrza Miasta Łańcuta Rafała Kumka zmierzających do uzyskania jak najkorzystniejszych rozwiązań, najbardziej odpowiadających potrzebom Mieszkańców - czytamy na facebookowym profilu miasta Łańcuta. - Pomimo tego, że z Łańcuta w stronę Rzeszowa kursuje dziennie ponad 100 autobusów, Burmistrz chciał wyjść naprzeciw osobom, które dojeżdżają do pracy do Rzeszowa i okolic, ale również matkom w wózkami czy osobom starszym, dla których niskie podwozie autobusów MPK będzie ogromnym udogodnieniem.

Red.

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński (z lewej) i burmistrz Łańcuta Rafał Kumek
Fot. Edward Soński/Facebook Miasto Łańcut

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4