Wiesław Królikowski o Tadeuszu Nalepie. Spotkanie już w sobotę

KATEGORIA: KULTURA / 26 kwietnia 2019

Źródło: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, autor zdjęcia: Marek Karewicz.

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 20.00 w Rzeszowskiej Trasie Podziemnej odbędzie się premiera spektaklu: „Kiedy byłem małym chłopcem”, poświęconej Tadeuszowi Nalepie, Mirze Kubasińskiej i zespołowi Breakout, o której szczegółowo pisaliśmy TUTAJ.

Tak się składa, że również w sobotę, tyle że o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Wiesławem Królikowskim - dziennikarzem muzycznym oraz autorem książki „Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”, zorganizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W jego trakcie Wiesław Królikowski przywoła wspomnienia związane z postacią Tadeusza Nalepy oraz opowie o licznych wywiadach, które z nim przeprowadził.

Wiesław Królikowski to jeden z polskich dziennikarzy muzycznych o najdłuższym stażu, nieprzerwanie publikujący od przeszło 45 lat.

Podczas wystąpienia dziennikarz opowie o swoich doświadczeniach związanych z pracą jaką wykonuje oraz o swoich publikacjach m. in. – „Maanam”, „Polski rock. Przewodnik płytowy”, w szczególności jednak skupi się na książce poświęconej naszemu rodzimemu artyście pt. „Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”. Zawarł w niej wiele informacji na temat życia tej legendy polskiego rocka i bluesa. Dzieciństwo, kariera, fascynacje, koncerty, ukochane gitary – to tylko niektóre z rzeczy, o których Królikowski opowie Państwu podczas spotkania.

Spotkanie odbędzie się w sobotę (27.04) o godz. 17.00 w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wiesław Królikowski - Od 1977 roku członek redakcji „Jazzu”, następnie pracował w „Magazynie Muzycznym”. W 1991 roku był współzałożycielem opiniotwórczego miesięcznika „Tylko Rock”. Jako zastępcą redaktora naczelnego i szef działu polskiego współtworzył to pismo i jego kontynuację „Teraz Rock” do 2018 roku. Współpracownik popularnych rozgłośni radiowych. Autor książek „Maanam”, „Polski rock. Przewodnik płytowy” i „Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”, która miała trzy wydania (trzecie, najobszerniejsze ukazało się w 2013 roku).

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4