Złość w szatni. Awans się oddala. Stal tylko remisuje z KSZO

KATEGORIA: SPORT / 19 maja 2019

Remis Stali w meczu z KSZO i wygrana Podhala Nowy targ sprawia, że awans biało-niebieskich do II ligi, będzie bardzo trudny. Los rzeszowskiej ekipy nie jest już tylko w jej rękach. Do końca sezonu pozostały jeszcze tylko 3 kolejki.

Na początku meczu odbyła się miła uroczystość. Zawodnik Stali Sławomir Szeliga otrzymał okolicznościową patere. Mecz z KSZO był jego 250 występem w barwach klubu z Rzeszowa.

Stal rozpoczęła mecz w swoim stylu. Chciała jak najszybciej atakować rywala i równie szybko strzelić pierwszego gola. Problem w tym, że przyjezdni dobrze rozpracowali taktykę swojego rywala i na niewiele pozwalali podopiecznym Janusza Niedźwiedzia.

W 19. minucie meczu Kapsa otrzymał podanie na 16 metrze i plasowanym strzałem dał prowadzenie gościom Stal ruszyła do odrabiania strat. Wyrównał 4 minuty później, ładnym strzałem głową Goncerz. Po zmianie stron, Stal próbowała wszelkimi sposobami, strzelić drugiego gola. Mnóstwo bylo dośrodkowań w pole karne rywala, ale nikt tych piłek nie potrafił zamienić na gola KSZO natomiast grało umiejętnie i konsekwentnie. Taka postawa przyniosła w końcu efekt w postali gola numer dwa. Madej popisał się strzałem z dystansu. Przymierzył z około 30 metrów i bramkarz stali był bezradny.

Remis w końcówce meczu uratował strzałem z rzutu karnego kapitan biało-niebieskich Wojciech Reiman.

- W szatni panuje złość. Tym remisem skomplikowaliśmy sobie sytuację. Apeluję do kibiców. Wpierajcie nas w tych momentach. Potrzebujemy Was wtedy kiedy nam nie idzie. Rozliczycie nas po zakończeniu sezonu - mówił po meczu trener Stali Janusz Niedźwiedź.

Stal Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-2 (1-1)

0-1 Jakub Kapsa (19)

1-1 Grzegorz Goncerz (23)

1-2 Mateusz Madej (68)

2-2 Wojciech Reiman (89, karny)

STAL: Otczenaszenko - Głowacki (83. Nawrot), Kostkowski, Cyfert, Trznadel, Sierant (65. Kobusiński), Szeliga (59. Ligienza), Reiman, Chromiński (63. Ceglarz), Goncerz (71. Mozler), Płonka.

KSZO: Frątczak - Miłek, Chrzanowski (67. Grunt), Mężyk, Rogoziński, Smuczyński (59. Madej), Bełczowski, Burzyński, Puton, Łokieć (67. Cheba), Kapsa (75. Sarwicki).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4