Europejski Stadion Kultury 2019. Są bezpłatne zaproszenia na Art Celebration

KATEGORIA: KULTURA / 14 czerwca 2019

Michał Urbaniak
Fot. Materiały prasowe

W ramach festiwalu Wschód Kultury/Europejski Stadion Kultury 2019, który będzie odbywał się od 21 do 23 czerwca w Rzeszowie, w ostatnim dniu (23 czerwca) o godz. 19.00 w Auli Politechniki Rzeszowskiej zaplanowano koncert Art Celebration. Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie można już odbierać w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) i w kawiarni Niezła Sztuka (budynek BWA, ul. Sobieskiego 3).

7. edycja koncertu Art Celebration skupi się na zagadnieniu ludzkiej migracji w kontekście muzyki i sztuki. Migracja była i jest nieodłącznym elementem historii kultury, szczególnie w Polsce jak również w krajach partnerstwa wschodniego doświadczonych w niedalekiej przeszłości totalitarnym systemem.

- Migracje ze wschodu na zachód pozwalały rozwinąć skrzydła takim znakomitym twórcom jak Krzysztof Komeda, Zbigniew Seifert, Michał Urbaniak, Henryk Wars, Bronisław Kaper. Istnieją również przykłady muzyków amerykańskich, którzy wybrali na swoje miejsce życia i pracy Polskę (Michael Patches Stewart, Derrick McKenzie) - wyjaśniają organizatorzy. - Chcemy poprzez muzykę, ale również opowiedziane historie pokazać ludzkie losy i motywacje, które pchały twórców do migracji. Chcemy aby oprócz gry, twórcy opowiedzieli w zwięzły sposób o przyczynach emigrowania i wpływie takich decyzji na ich twórcze życie.

Aleksandra Tocka
Fot. Materiały prasowe

Podczas koncertu wystąpią:

Kuba Stankiewicz Trio - muzyka Victora Younga, Henryka Warsa i Bronisława Kapera w autorskiej interpretacji znakomitego pianisty - Kuby Stankiewicza i jego trio.

Kuba Stankiewicz – fortepian

Wojciech Pulcyn – kontrabas

Sebastian Frankiewicz - perkusja

Kuba Stankiewicz to wybitny pianista należący do czołówki polskich muzyków jazzowych, kompozytor, laureat licznych nagród muzycznych, absolwent Berkley Collage of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

AC Band - EAST WEST MIGRATIONS

Program przygotowany przez powołany przez kuratorów zespół złożony w dużej mierze z twórców związanych z Podkarpaciem oraz tu pracujących. Muzycy zaprezentują premierowe aranżacje utworów takich twórców jak m.in. Zbigniew Seifert, Krzysztof Komeda, Michał Urbaniak.

Gościem specjalnym tej części koncertu będzie wybitny skrzypek jazzowy młodego pokolenia - Bartosz Dworak - zwycięzca 1 edycji konkursu wiolinistycznego im. Zbigniewa Seiferta. O akcenty wokalne zadba Aleksandra Tocka, znakomita młoda wokalistka z Jasła.

Aleksandra Tocka - śpiew

Miłosz Pękala - instr. perkusyjne

Marcin Jadach - kontrabas, git. basowa

Zbigniew Jakubek - fortepian

Tomek Nowak - trąbka

Bartek Dworak - skrzypce

Bartek Skubisz - rap, gramofony, f/x

Sebastian Frankiewicz - perkusja

Bartosz Dworak
Fot. Mateusz Skwarczek - materiały prasowe

Miłosz Pękala
Fot. Materiały prasowe

MICHAŁ URBANIAK JAZZTET ft. Wojciech Karolak

Wyjątkowy koncert legendarnego skrzypka i saksofonisty Michała Urbaniaka w towarzystwie kolejnej legendy: Wojciecha Karolaka. Obaj muzycy przez wiele lat grali razem na emigracji. Towarzyszyć im będzie Frank Parker - amerykański perkusista, który osiadł w Polsce oraz gitarzysta Gabriel Niedziela.

Michał Urbaniak - saksofon, skrzypce

Wojciech Karolak - organy Hammonda

Gabriel Niedziela - gitara

Frank Parker - perkusja

- Podczas koncertu nakłonimy wykonawców do swoich emigracyjnych wspomnień – zapowiadają organizatorzy.

Prowadzenie koncertu - Elżbieta Lewicka. Realizacja - Stowarzyszenie Podkultura. Kuratorami są Bartłomiej Skubisz i Zbigniew Jakubek.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4