Uwaga kierowcy! Zapadnięty asfalt na al. Wyzwolenia. Są utrudnienia

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 19 lipca 2019

Fot. Paweł Bialic

Na al. Wyzwolenia w pobliżu wiaduktów kolejowych zapadł się asfalt. Z tego powodu jedna jezdnia drogi została wyłączona z użytku, a ruch w obie strony odbywa się drugą jezdnią. Dlatego w rejonie awarii tworzą się duże korki. W miejscu awarii obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Według pracujących na miejscu robotników w wyniku podmycia pękła i zapadła się rura. Jak twierdzą, utrudnienia i zwężenie jezdni może trwać cały weekend.

- Wykonawca został zobligowany do bezpłatnego usunięcia usterki w ramach robót objętych gwarancją do soboty do godziny 20. Od tego momentu ruch na tym odcinku powinien odbywać się optymalnie - zapewnił nas tymczasem Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Chodzi o wykonawcę prac toczących się w rejonie pobliskich wiaduktów kolejowych na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych. Przypomnijmy, że trzy stare wiadukty zostały rozebrane, a w ich miejsce zbudowano nowe konstrukcje. Prace w rejonie wiaduktów wymagały użycia ciężkiego sprzętu, w tym 500-tonowego dźwigu.

Być może to było przyczyną powstania na oddanej kilka lat temu po gruntownej przebudowie al. Wyzwolenia niewielkiego garbu, który pojawił się na jezdni w ostatnich miesiącach. Po zakończeniu prac oraz zwężenia jezdni, które obowiązywało w ich trakcie garb został usunięty i niedawno położono tam nowy asfalt. Właśnie w tym miejscu po sobotniej ulewie teraz zapadła się jezdnia.

Według przedstawicieli kolei awaria nie ma jednak związku z prowadzoną w tym rejonie inwestycją PKP PLK. Jest jednak inny, ale tylko pośredni związek. - Firma, która wykonywała prace na al. Wyzwolenia wchodzi w skład konsorcjum realizującego naszą inwestycję, ale nie były one prowadzone w ramach naszej inwestycji - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.

Red.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4