Rzeszów oddał hołd Tomaszowi Stańce. Zabrzmiał hejnał [FOTO]

KATEGORIA: KULTURA / 10 sierpnia 2018

Fot. Karol Woliński

Mieszkańcy Rzeszowa licznie zebrali się w piątek przed południem pod ratuszem, aby złożyć hołd zmarłemu niedawno Honorowemu Obywatelowi Miasta Rzeszowa Tomaszowi Stańce – legendarnemu muzykowi jazzowemu, który urodził się w Rzeszowie i skomponował hejnał dla stolicy Podkarpacia.

10 sierpnia, punktualnie o godzinie 11.00 z balkonu ratusza wybrzmiał rzeszowski hejnał zagrany po raz pierwszy na żywo przez Tomasza Nowaka, trębacza jazzowego mieszkającego w Rzeszowie.

W tym samym czasie w domu pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie rozpoczął się pogrzeb Tomasza Stańki. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych na Powązkach.

Na rynku zebrali się przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Tadeuszem Ferencem, a także mieszkańcy Rzeszowa, którzy długo przed odegraniem hejnału gromadzili się pod balkonem ratusza.

Hejnał skomponowany przez zmarłego muzyka po raz pierwszy wybrzmiał z rzeszowskiego ratusza w 2016 roku. Sam Stańko chętnie przyjął propozycję stworzenia hejnału dla miasta i uważał to za interesujące wyzwanie.

Tomasz Stańko zmarł 29 lipca w Warszawie w wieku 76 lat.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4