Tak wyglądały Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w KM PSP w Rzeszowie
KATEGORIA: FOTORELACJE / 7 maja 2026
W czwartek (7 maja) odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Rozpoczęły się one przemarszem pododdziałów do Kościoła Garnizonowego na Mszę Świętą. Następnie na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Mochnackiego 4 odbył się uroczysty apel.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb oraz zaproszeni goście. Obchody były okazją, by podziękować za służbę funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas apelu wręczono wyróżnienia i odznaki, a także nominacje na wyższe stopnie służbowe.
Red.
Zdjęcia: Mateusz Ficek