Stal wygrywa i zostaje liderem. Szczepanek bohaterem rzeszowian

KATEGORIA: SPORT / 22 sierpnia 2019

W pierwszej połowie meczu kibice nie obejrzeli goli, ale na boisku działo się dużo. To Stal nadawała ton wydarzeniom, prowadziła grę i była zespołem, który stwarzał dużo sytuacji bramowych, ale była zarazem nieskuteczna. Dodać także należy, że w bramce gospodarzy dobrze się spisywał Kopaniecki.

Po zmianie stron, nieco lepiej grali miejscowi, ale to biało-niebiescy pierwsi strzelili gola. Grzegorz Goncerz otrzymał dokładne podanie w pole karne i nie zmarnował dogodnej sytuacji. Kilka minut później było już 1-1, bo sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Bancewicz.

Od tego momentu, to Górnik częściej atakował, przycisnął Stal i był bliski strzelenia gola. Piłka nie wpadła jednak do bramki rzeszowian. na 10 minut przed końcem meczu to goście dopięli swego. Szczepanek sprawił, że komplet punktów pojechał do Rzeszowa. Wygrana w Polkowicach dała Stali pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek II ligi.

Górnik Polkowice – Stal Rzeszów 1-2 (0-0)

0-1 Grzegorz Goncerz (59)

1-1 Maciej Bancewicz (67, karny)

1-2 Szczepanek (80)

GÓRNIK: Kopaniecki – Król, Kocik, Kowalski-Haberek, Magdziak – Bancewicz, Galas (46, Ekwueme), Karmelita, Wacławczyk (83, Bednarski), Radziemski (84, Azikiewicz) – Sobków.

STAL: Bieszczad – Sierant, Kostkowski, Szeliga, Mozler – Olejarka (90, Pociecha), Ligienza (83, Cyfert), Reiman, Szczepanek, Chromiński (71, Nawrot) – Goncerz (68, Pląskowski).

ŻÓŁTE KARTKI: Kacper Kocik, Rafał Karmelita - Sławomir Szeliga, Błażej Szczepanek.