Stroje wieczorowe i walc na „Balu kotylionowym” w RDK. Ruszyły zapisy

KATEGORIA: KULTURA / 19 września 2019

Fot. Rzeszowski Dom Kultury

Kto nie marzy o wyjątkowym balu w pięknym stroju? O dostojnym walcu jak z dawnych lat? Współcześnie zostaliśmy zdominowani przez dyskoteki, w których bawić można się tylko do muzyki klubowej. Można odnieść wrażenie, że umiejętność tańca w parze powoli zanika. Bo czy to co dziś dzieje się na parkietach dyskotek można do końca nazwać tańcem? Rzeszowski Dom Kultury organizuje wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu poniekąd będzie można przenieść się w czasie. - Pomieszanie tradycji z nowoczesnością – tak piszą o swoim projekcie organizatorzy.

W sobotę, 12 października 2019 r. w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina odbędzie się „Bal kotylionowy”, który przywróci klimat słynnych w okresie międzywojennym spotkań. W ten wyjątkowy wieczór będzie obowiązywał strój wieczorowy. Bal rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa do północy. Poprowadzi go Przemek Hubert.

Oprócz specjalnego pokazu walca w wykonaniu tancerzy, będzie można również nauczyć się podstawowych kroków do tego tradycyjnego tańca, aby później na koniec balu, wraz z innymi parami wspólnie go zatańczyć. Odbędzie się także prezentacja zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami i oczywiście zabawa taneczna. Na przybyłych gości będzie czekał również drobny poczęstunek.

Ilość miejsc na balu jest ograniczona! Wstęp będzie możliwy wyłącznie dla osób pełnoletnich na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które można odebrać w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina w dniach 22, 23, 24 września 2019 r. w godz. 17.00-18.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia. Więcej informacji pod numerem tel. 510 355 747 oraz na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Bal kotylionowy to część projektu „Dama z kotylionem”, który jest realizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w wyniku zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie grantowym „Pionierzy Polskiej Niepodległości - Kultura i Sztuka”.

Celem projektu „Dama z kotylionem” jest przeniesienie w czasie, poprzez wspomnienie postaci Heleny Szajer, która od 1913 roku do około 1950 roku organizowała życie kulturalne mieszkańców ówczesnej wsi Słocina oraz angażowała się w rozwój polskiej tożsamości narodowej w okresie odzyskiwania niepodległości i II Rzeczpospolitej. W ramach zadania przygotowana zostanie innowacyjna wystawa narracyjna poświęcona Helenie Szajer oraz zorganizowany zostanie wyjątkowy bal kotylionowy z lekcją walca.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4