52 mln zł na fundusz autobusowy w 2020 roku. Ruszył nabór wniosków

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 15 listopada 2019

Fot. pixabay.com

13 listopada rozpoczął się nabór wniosków w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w województwie podkarpackim na 2020 rok. Na realizację tego dofinansowania mającego wesprzeć podmioty odpowiedzialne za organizację komunikacji zbiorowej przeznaczono 52 mln 251 tys. 118,46 zł. Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 1,00 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10 proc. ceny usług.

Podmioty odpowiedzialne za realizację transportu publicznego będą mogły składać wnioski do 29 listopada. Przypomnijmy, że w 2019 roku pierwsze nabory w ramach tego funduszu rozpoczęto w sierpniu, a pierwsze linie dzięki wsparciu finansowym uruchomiono 1 września. W związku z realizacją tego funduszu na terenie całego województwa dofinansowano 212 linii komunikacyjnych obsługiwanych przez 19 podmiotów.

Na realizację tego funduszu w 2019 na Podkarpaciu przeznaczono 19,6 mln zł, a ostateczna kwota dofinansowania na podstawie naboru wyniosła niewiele ponad 3,3 mln zł. W ramach funduszu 10 połączeń komunikacyjnych odtworzył Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” czyli właściciel spółki PKS Rzeszów, który wykonuje kursy na terenie gmin powiatu rzeszowskiego. Teraz ZG „PKS” prawdopodobnie również weźmie udział w naborze na 2020 rok.

Wypełnione wnioski dotyczące dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wraz z załącznikami należy składać w okresie od 13 do 29 listopada 2019 r. w sekretariacie Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego ul. Grunwaldzka 15 w Rzeszowie (pok. 356a) lub przesłać na adres Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje na temat naboru oraz wzór wniosku o objęcie dopłatą znajdują się pod poniższym linkiem: Nabór wniosków w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w 2020 r..

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4