Resovia Gruszki nadal bez formy. Klasyk PlusLigi dla Skry

KATEGORIA: SPORT / 20 listopada 2019

Ligowy klasyk dla Skry. Asseco Resovia przegrała w trzech setach w Bełchatowie.

Na początku pierwszego seta, można marzyć, że mecz potoczy się po myśli gości. Gra toczyła się punkt za punt. Niestety szybko trzeba było te optymistyczne plany zweryfikować. Osłabiona kontuzjami Resovia (dołączył do nich Zbigniew Bartman, który mecz w Bełchatowie oglądał z trybun) tylko do połowy tej części gry prowadziła równorzędną walkę z rywalem. Potem gospodarze odskoczyli na 2,3 punkty i tego prowadzenia już nie oddali.

Set numer dwa, wyglądał podobnie .Przyjezdni popełniali za dużo błędów. Piotr Gruszka próbował ratować sytuację zmianami. W końcówce seta było nawet 24-23 dla Skry, ale wtedy akcję pewnie wykończył Ebadipour i PGE Skra objęła prowadzenie 2-0.

Trzeci set do stanu 12-10 dla Resovii wyglądał nieco lepiej. Wtedy jednak na zagrywkę powędrował Irańczyk Ebadipour i z przewagi nic nie zostało. Co więcej, jego udane zagrywki dały prowadzenie Skrze dwoma oczkami. Podobnie jak w poprzednich partiach, Resovia nie zdołała odrobić strat.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3-0 (25-19, 25-23, 25-22)

SKRA: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Huber.

RESOVIA: Komenda, Marechal, Krulicki, Schulz, Hoag, Kosok, Perry (libero), Mariański (libero) oraz Shoji, Buszek, Rousseaux, Lemański.