Sklep EUROSPAR zastąpi w Millenium Hall Piotra i Pawła! W piątek otwarcie

KATEGORIA: GOSPODARKA / 12 lutego 2020

Fot. Materiał prasowy

Już wiemy co powstanie w miejsce sklepu sieci Piotr i Paweł w Millenium Hall! Będzie to pierwszy na Podkarpaciu sklep marki EUROSPAR, który zostanie otwarty w piątek, 14 lutego od godziny 14.00.

- Marka EUROSPAR dba o to, aby sprzedawane przez nich produkty były najświeższe i najwyższej jakości. Gwarantują to codzienne dostawy warzyw i owoców od sprawdzonych, regionalnych dostawców. W ofercie jest szeroki wybór mięs, wędlin i serów.  Codzienne zakupy w EUROSPAR to bardzo atrakcyjne ceny i ciekawe promocje - informuje Magdalena Ogrodnik, manager ds. marketingu Centrum Kulturalno - Handlowego Millenium Hall.

Jak dodaje, ideologia firmy kryje się w prostym przesłaniu „W EUROSPAR znajdziesz wszystko czego potrzebujesz Ty i Twoi najbliżsi. Jesteś u siebie, w swoim lokalnym sklepie, czeka tu na Ciebie zawsze przyjazny i pomocny personel.”

- Zapraszamy na otwarcie w dniu 14 lutego od godziny 14.00. Z okazji otwarcia EUROSPAR przygotował wiele atrakcji i niespodzianek - dodaje Magdalena Ogrodnik.

Sklep EUROSPAR będzie działał na poziomie 0 Millenium Hall.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach supermarkety pod szyldem Spar, należącym do holenderskiej spółki Spar International, rozwijała w Polsce grupa kapitałowa Bać-Pol z Rzeszowa (jako Spar Polska). Jednak w 2019 roku Spar International wypowiedział Bać-Polowi umowę na prowadzenie sklepów Spar, a następnie przyznał prawa do marki firmie Spar Group z RPA. Spółka ta weszła na polski rynek, kupując poznańską sieć supermarketów Piotr i Paweł i zapowiadając zmianę marki sklepów na markety Spar.

Bać-Pol uznał to za działanie niezgodne z prawem i skierował sprawę do sądu. Ostatecznie wszystkie podmioty podpisały porozumienie. Zgodnie z nim to Spar Group jest wyłącznym licencjobiorcą marki Spar w Polsce.

Spar to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników. Sama sieć Spar powstała na początku lat 30. XX wieku w Holandii i tam mieści jej centrala działająca jako Spar International. Obecnie pod tym szyldem działa ponad 12,5 tys. sklepów w ponad 40 krajach świata.

Z kolei Spółka Spar Group Ltd. jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60-tych zeszłego wieku została master franczyzobiorcą Spara w RPA. Obecnie Spar Group działa również w innych krajach afrykańskich, a także w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4