„Granitowa” Grunwaldzka później? Ratusz uspokaja, choć przetarg przesunięto

KATEGORIA: INWESTYCJE / 20 marca 2020

Fot. Paweł Bialic

Czy generalna przebudowa ul. Grunwaldzkiej opóźni się? W styczniu informowaliśmy o ogłoszeniu przetargu na realizację inwestycji polegającej na wymianie obecnej nawierzchni ulicy na granitowe płyty i kostkę oraz odnowieniu miejskiego otoczenia.

Pierwotnie miasto miało czekać na oferty od chętnych firm do 25 lutego, jednak termin otwarcia ofert przesunięto najpierw na 20 marca, a w ostatnich dniach dopiero na 29 kwietnia. W ratuszu zakładano, że prace budowlane ruszą na wakacjach, a wcześniej w marcu swoje działania na tym jednym z najczęściej uczęszczanych deptaków w Rzeszowie, mieli podjąć archeolodzy. Jak twierdzi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, Andrzej Świder, wydłużenie postępowania przetargowego nie powinno wydłużyć całej inwestycji.

- Postępowanie wydłuża się w związku z pytaniami dotyczącymi specyfikacji zamówienia ze strony zainteresowanych firm. Ale nie ma obaw, że inwestycja się opóźni. W tym momencie jesteśmy na etapie dogadywania ostatnich szczegółów w sprawie prac archeologicznych, które niebawem się rozpoczną - mówi dyrektor MZD w Rzeszowie.

Władze Rzeszowa chcą aby przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończyła się w lipcu 2021 roku. Jak twierdzi dyrektor Andrzej Świder, prace archeologiczne mogą potrwać około dwóch miesięcy i dopiero wtedy mogłyby rozpocząć się prace budowlane.

W ramach przebudowy mają zostać wykonane prace polegające na wymianie obecnej betonowej nawierzchni na granitowe płyty na dystansie 247 metrów (od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego). Oprócz tego odnowione mają być elementy miejskiego otoczenia takie jak ławki, latarnie oraz przestrzeń przed Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koszt realizacji tej inwestycji szacowany jest na około 4 mln zł.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej to kolejna tego typu inwestycja w Rzeszowie. Wcześniej granitowe płyty oraz kostkę położono również na ul. 3 Maja, gdzie jakość użytych materiałów oraz technika brukarska były powszechnie krytykowane oraz na ul. Kościuszki gdzie kostka granitowa oraz płyty wyglądają już zdecydowanie lepiej.

Wokul

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4