39 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

KATEGORIA: ZDROWIE / 25 marca 2020

Fot. Pixabay.com

- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Razem mamy teraz ich 39 - poinformowała w środę Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. - Pierwszy to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów.

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób - przekazała rzecznik wojewody.

Tuż przed godz. 9.00 w środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Oprócz wspomnianych 2 osób z Podkarpacia potwierdzone przypadki zarażenia dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie resort przekazał, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 927, w tym 12 to osoby zmarłe. Wśród ofiar epidemii jest 67-letni mężczyzna z powiatu leżajskiego.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4