Pierwsze 5 przypadków koronawirusa w Rzeszowie. To Dominikanie

KATEGORIA: ZDROWIE / 25 marca 2020

Fot. Diecezja Rzeszowska

U 5 Dominikanów z klasztoru w Rzeszowie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zakonnicy wydali w środę komunikat w tej sprawie. Przypomnijmy, że w niedzielę Dominikanie poinformowali, iż decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. To pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w samym Rzeszowie.

- Jak informowaliśmy w poprzednim komunikacie, zostaliśmy objęci kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, gdyż jeden z nas miał kontakt z osobą u której pozytywnie stwierdzono zakażenie korononwirusem. Po przeprowadzonych u nas testach okazało się, że pięciu z nas ma wynik pozytywny. Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze - napisali w swoim komunikacie zakonnicy.

Dominikanie proszą też, że jeżeli ktokolwiek miał z nimi kontakt w ostatnim czasie (po 9 marca) – proszą o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia.

- Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną - apelują zakonnicy. - Jeśli macie takie objawy, jak: katar, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C), objawy przeziębieniowe, zadzwońcie koniecznie do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub skorzystajcie z teleporady u swojego lekarza POZ.

W razie pytań i wątpliwości Dominikanie proszą dzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590 lub do PSSE Rzeszów, tel. alarmowy 668 958 999.

- Zostańcie w domach. Prosimy Was o modlitwę i zapewniamy Was o niej - napisali zakonnicy.

Dodajmy, że Dominikanie z rzeszowskiego klasztoru zawiesili do odwołania publiczne sprawowanie liturgii już w sobotę, 14 marca.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4