Tłumy spragnionych sztuki rzeszowian. Zobacz jak wyglądała Noc Muzeów

KATEGORIA: FOTORELACJE / 15 maja 2022

„Portret Chłopca” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, obraz który był prezentowany tylko w tę jedyną wyjątkową Noc Muzeów w Rzeszowie, w Rzeszowskim Domu Sztuki - Adama Rajzera. Fot. Paweł Bialic

Do historii przeszła już pierwsza popandemiczna Noc Muzeów w Rzeszowie. W sobotę 14 maja w godzinach od 19.00 do 24.00 mieszkańcy Rzeszowa, za jedyne 2 zł, mieli okazję zwiedzić 14 miejsc, które w tym roku odtworzyły dla nich swoje podwoje podczas Nocy Muzeów 2022. I jak się okazało rzeszowianie wykorzystali tą możliwość wzorowo, w każdym z miejsc, które odwiedziliśmy wczoraj wieczorem były tłumy zwiedzających.

W sobotę mieszkańcy Rzeszow odwiedzili – Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Techniki i Militariów, Biuro Wystaw Artystycznych, Galerie Fotografii Miasta Rzeszowa, Galerię r_z, Instytut Pamięci Narodowej, Rzeszowski Dom Sztuki – Adam Rajzer, Rzeszowskie Piwnice, Salę Muzealną Energetyki Podkarpackiej, oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4