Student WSIiZ Aleksander Śliwka złotym medalistą mistrzostw w siatkówce

KATEGORIA: SPORT / 1 października 2018

Aleksander Śliwka
Fot. pl.wikipedia.org

Aleksander Śliwka, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jest złotym medalistą Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018.

Młody sportowiec urodzony w Jaworze, w województwie dolnośląskim, jest jednym z debiutantów w polskiej reprezentacji siatkarzy, która po fantastycznym meczu finałowym z Brazylią obroniła tytuł Mistrza Świata.

Śliwka rozpoczął studia na WSIiZ, kiedy przyjechał do Rzeszowa jako zawodnik-rozgrywający wypożyczony przez klubu Asseco – Resovia z klubu Politechniki Warszawskiej.

– Zdyscyplinowany, obowiązkowy i bardzo solidny. Wybrał u nas indywidualny tok nauczania i od początku mocno go wspieraliśmy jako studenta-sportowca - mówi o Aleksandrze dr Krzysztof Szpara, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSIiZ i zarazem promotor sportowca. - Ponadto, jest to bardzo sympatyczny chłopak. Chyba mogę zdradzić, że pisze pracę licencjacką na temat zasadach żywienia i przygotowania hoteli dla siatkarzy w trakcie sezonu ligowego.

Jedną z pierwszych osób, które pogratulowały Śliwce był Michał Środa, pracownik WSIiZ, prywatnie przyjaciel złotego medalisty Mistrzostw Świata. - Jesteśmy w stałym kontakcie i mam nadzieję, że jeszcze dziś po powrocie Olka do Polski będziemy mogli chwilę porozmawiać. Oprócz gratulacji, mam dla Olka zaproszenie od władz uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, podczas której zostanie wyróżniony nagrodą Prezydenta i Rektora WSIiZ - mówi Środa.

W półfinałowym meczu z USA Aleksander Śliwka jako przyjmujący miał 90-procentową skuteczność i zdaniem komentatorów jego wejście na boisko uspokoiło grę polskiej reprezentacji i wprowadziło ją do finału.

- Olek po wejściu na boisko zrobił coś niesamowitego. Krzyczałem na całe gardło – To mój kolega! Mój student! - opowiada Jacek Szalacha, menadżer z Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ, który oglądał półfinałowy mecz Polski z USA w barze w Chicago. - Nie zważałem na Amerykanów, którzy dopingowali swoich, choć ta fenomenalna gra Olka mocno przyczyniła się do ich porażki w meczu w Polską. Olek prywatnie to grzeczny, spokojny chłopak, w każdym calu dżentelmen, ale na boisku agresor.

Szalacha wielokrotnie gościł w Kielnarowej złotych medalistów Mistrzostw Świata. - Przyjeżdżali do nas na obozy praktycznie wszyscy grający w reprezentacji Polski. Bartek Kurek, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga, a Piotr Nowakowski i Rafał Buszek to nasi byli studenci, no i oczywiście Olek Śliwka. Siatkarze przyjeżdżali do nas odpocząć, ale też naładować się tą dobrą energią, której tutaj jest pod dostatkiem - mówi.

Aleksander Śliwka na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, między innymi Mistrzostwo Polski Juniorów, Wicemistrzostwo Europy Kadetów, Brązowy Medal Mistrzostw Świata Kadetów, Srebrny Medal Olimpiady Młodzieżowej czy Srebrny Medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4