Trzy sety na Podromiu. Resovia przegrywa mecz. Smutny koniec roku

KATEGORIA: SPORT / 30 grudnia 2020

Resovia zawiodła. Na zakończenie trudnego 2020 roku przegrała z Jastrzębskim Węglem wyraźnie. Goście kontrolowali przebieg meczu.

Przez długi czas inauguracyjnej partii żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Gdy gospodarze odskoczyli na dwa oczka to odpowiedź rywali była błyskawiczna i za chwilę to Jastrzębski Węgiel prowadził. W końcówce goście odskoczyli na 2 punkty przewagi, które resoviacy nie byli już w stanie zniwelować.

W II secie ekipa z Jastrzębia od samego początku poszła za ciosem. Raz za razem bombardując rywali potężną zagrywką. Przewaga gości rosła w błyskawicznym tempie (1-4, 2-6, 8-12, 8-14). Gospodarze nie tylko mieli problemy w przyjęciu ale też szwankował atak. Na domiar złego dla miejscowych po udanym ataku przy stanie 17-21 kontuzji mięśnia łydki nabawił się środkowy Piotr Hain.

Trzeciego seta resoviacy rozpoczęli od prowadzenia 3-1. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować goście. Miejscowi poza Karolem Butrynem mieli duże problemy w ataku i ekipa z Jastrzębia odskoczyła na dwupunktową przewagę. Dzięki potężnym zagrywkom Butryna ekipa z Podkarpacia odrobiła straty i nawet wyszła na jednopunktowe prowadzenie. Za chwilę goście za sprawą świetne dysponowanego w ataku jak i na zagrywce Jurija Gładyra znów zaczęli przejmować inicjatywę (18-20). Gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 20;20 ale na więcej już jastrzębianie nie pozwolili.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0-3 (23-25, 18-25, 22-25)

RESOVIA: Drzyzga (2), Buszek (5), Jendryk (2), Cebulj (6), Butryn (16), Tammemaa (2), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Krulicki (3), Parodi, Domagała, Woicki i Hain (2).

JASTRZĘBSKI W.: Louati (9), Kampa (2), Al Hachdadi (18), Gladyr (9), Szalacha (5), Szymura (13), Popiwczak (libero) oraz Fornal.

MVP: Mohamed Al Hachdadi