Wygrana z małymi kłopotami. Asseco Resovia wygrywa z Będzinem

KATEGORIA: SPORT / 7 stycznia 2021

W zaległym meczu 9. kolejki spotkań PlusLigi Asseco Resovia na wyjeździe pokonała drużynę MKSu Będzin. W spotkaniu zagrał przyjmujący Resovii Nicolas Szerszeń, który wrócił na boisko po blisko 3-miesięcznej przerwie.

Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt. W połowie tej części gry Resovii udało się odskoczyć na 3 oczka (16-13). Gospodarze szybko jednak doprowadzili do remisu (18-18). Końcówka należała już do rzeszowian, którzy tą część gry rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Na początku drugiego seta do gospodarze odskoczyli na 3 oczka (7-4). W połowie seta Resovia doprowadziła do wyrównania a po chwili po bloku Cebulja odskoczyła na dwa punkty (14-12). Na zagrywce pojawił się w zespole MK-u Ademar i posłał bomby, po który gospodarze doprowadzili do remisu po 15. Miejscowi tuż przed finiszem poszli za ciosem i powiększyli prowadzenie o kolejne 3 punkty. Tak wypracowanej przewagi nie oddali do końca.

Trzeci set raz jeszcze rozpoczął się od gry punkt za punkt. Dobrej postawy nie utrzymali gospodarze. Resovia wygrała wyraźnie różnicą 5 punktów.

Goście rozegrali się w czwartej, jak się okazało ostatniej części gry. Resovia po serii mocnych zagrywek Butryna prowadziła na początku seta różnicą 4 punktów (5-1). Z każdą kolejną akcją Asseco Resovia grała coraz pewniej. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 12-6 dla rzeszowian, trudno było przypuszczać, że gospodarze zdołają taką stratę odrobić.

MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów (21-25, 25-23, 20-25, 16-25)

MKS: Faryna (16), Santana (16), Sobański (13), Kalembka (8), Ratajczak (2), Thiago, Gregorowicz (libero) oraz Gawryszewski (2), Godlewski (1), Makowski, Schmidt, Teklak.

RESOVIA: Butryn (26), Cebulj (15), Tammemaa (14), Jendryk (8), Drzyzga (4), Szerszeń, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Buszek (7), Krulicki (4)