1/8 Finału Pucharu Polski. Gładka wygrana w Sosnowcu. Chemik kolejnym rywalem

KATEGORIA: SPORT / 20 stycznia 2021

Developres Skyres Rzeszów nie miał problemów z pokonaniem Asotry Płomień Sosnowiec w 1/8 Finału Pucharu Polski. Rzeszowianki potrzebowały zaledwie 3 setów, żeby pokonać rywala, grającego na co dzień w 1 lidze.

Sosnowiczanki zaskoczyły siatkarki z Rzeszowa tylko na początku pierwszego seta. Sprawiły wtedy kłopot zawodniczkom Developresu zagrywką. Przyjezdne miały kłopot z przyjęciem i wyprowadzeniem skutecznego ataku. Płomień prowadził wtedy nawet 4-1. Dwupunktowa przewaga utrzymywała się do stanu po 11. Wtedy Lebleu zaatakował z lewej strony siatki i rzeszowianki wyszły pierwszy raz w tym secie na prowadzenie, którego nie oddały już do końca.

W dwóch kolejnych partiach o zaskoczeniu Developresu mowy już nie było. Przyjezdne od do początku przejmowały inicjatywę i szybko pozbawiały złudzeń swoje rywalki.

Developres w 1/4 Finału Pucharu Polski zmierzy się z Grupą Azoty Chemik Police. Spotkanie zaplanowano na 10 lutego.

Asotra Płomień Sosnowiec - Developres Skyres Rzeszów 0-3 (17-25, 15-25, 19-25)