Pewna wygrana z Będzinem. Resovia nie straciła nawet seta. Rafał Buszek MVP

KATEGORIA: SPORT / 24 stycznia 2021

Resovia wygrała z ostatnim zespołem ligi. Każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana gospodarzy byłoby niespodzianką. Po przeciętnym początku sezonu, rzeszowianie grają coraz lepiej i coraz odważniej patrzą w górę tabeli.

W każdym secie przy "życiu" utrzymywał zespół z Będzina swoimi zagrywkami Rafał Faryna i dobrą grą na siatce Tomasz Kalemba. To jednak za mało by ugrać w Rzeszowie choćby seta. Sztuka ta mogła się udać w drugim secie kiedy to grano na przewagi. Santana dwukrotnie posłał jednak piłkę w aut i ta część gry padła łupem gospodarzy.

Swoje szanse Będzin miał także w trzecim secie. Wystarczy powiedzieć, że zbudował sobie nawet 4 punkty przewagi (16-12). Potem jednak miejscowi szybko zwarli szyki, uporządkowali grę. Najpierw asa posłał Butryn. Skuteczny atak z przechodzącej piłki dołożył Drzyzga i był remis po 20. Spisał się także Buszek, który dysponował tego dnia dobrą zagrywką i Resovia mogła cieszyć się z wygranej za 3 punkty.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3-0 (25-20, 27-25, 25-23)

RESOVIA: Dzyzga (3), Buszek (16), Jendryk (5), Cebulj (5), Butryn (15), Tammemaa (10), Potera (libero) oraz Krulicki (1) i Hain.

MKS: Sobański (6), Kalembka (3), Gawryszewski (8), Thiago, Faryna (16), Ademar (13), Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Ratajczak, Bobrowski, Godlewski i Teklak (libero).

MVP: Rafał Buszek