Nieudany debiut Cretu. Resovia nadal bez wygranej. [ZDJĘCIA]

KATEGORIA: SPORT / 4 listopada 2018

Kibice mieli nadzieję, że zmiana trenera da zawodnikom pozytywny impuls, który wpłynie na poprawę gry. Zawiedli się. Na boisku nie zobaczyli nic co dało by im nadzieję na kolejne mecze. Po jednej stronie siatki była Resovia, której mało wychodziło, a po drugiej był MKS Będzin, któremu wychodziło prawie wszystko (efektowne ataki, skuteczne bloki, imponująca gra w obronie) i który odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze. W tej chwili to siatkarze z Rzeszowa, są jedyną ekipą w Plus Lidze, która jeszcze nie wygrała w tym sezonie meczu.

Najwięcej emocji było w pierwszej partii. W jej końcówce siatkarze grali punkt za punkt. Resovia miała po swojej stronie kilka piłek setowych, ale nie udało się skutecznie zakończyć żadnej z nich. Ta sztuka udała się gościom, a dokładniej rzecz ujmując Adrianowi Buchowskiemu.

Drugi set to wyraźna przewaga gości, którzy ostatecznie wygrali do 14. W przerwie po drugiej odsłonie DJ postanowił puścić piosenkę zespołu Sound'n'Grace pt. "Idealnie", w której jedna ze zwrotek ma następujące słowa "Bo będzie dziś, Jak z płatka iść wszystko idealnie!" Kibice śmiali się sami do siebie, bo uznali to za dobry żart.

Ostatni set, ponownie bardziej wyrównany, ale ostatecznie rozstrzygnięty na korzyść drużyny przyjezdnej. Przed nowym trenerem Resovii Gheorghe Cretu mnóstwo pracy, na którą ma mało czasu. Kolejny mecz już w najbliższą środę. Przeciwnik nie byle jaki, bo SKRA Bełchatów.

ASSECO RESOVIA - MKS BĘDZIN 0-3 (33-35, 14-25, 22-25)

RESOVIA: Redwitz, Schulz, Możdżonek, Dryja, Rossard, Mika, Perry (libero) oraz Jarosz, Buszek, Lemański, Shoji.

MKS: Kozub, Ratajczak, Grzechnik, Peszko, Williams, Buchowski, Potera (libero) oraz Faryna, Kowalski.

Widzów 4000. MVP: Lincoln Williams.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4