Falstart Myśliwca w Poznaniu. Stal na deskach. Rezerwy Lecha za silne

KATEGORIA: SPORT / 27 lutego 2021

Ze Stalą w Poznaniu zabawiło się właściwie tylko dwóch zawodników: Jakub Karbownik i Filip Marchwiński. Oni w odstępie 2 minut strzelili po dwa swoje gole , czym pozbawili złudzeń biało-niebieskich.

Nie takiego debiutu spodziewał się trener Daniel Myśliwiwec, dla którego był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca Stali. Do 25 minuty mógł bić brawo swoim zawodnikom. Rzeszowianie prowadzili i byli stroną dominującą. Wtedy jednak zaczęła się powoli katastrofa. Najpierw przy prowadzeniu gości 1-0, obronie gości urwał się Łukasz Szramowski. Wpadł w pole karne i będąc przed bramkarzem Stali został powalony przez źle interweniującego Damiana Kostkowskiego. Faul bez sensu, bo nie dość, że sędzia podyktował rzut karny to jeszcze obrońcę biało-niebieskich ukarał żółtą kartką. A, że chwilę wcześniej ten piłkarz obejrzał już "żółtko" musiał opuścić boisko. Przyjezdni stracili gola z karnego i musieli grać w osłabieniu ponad 65 minut. To był decydujący o losach całego meczu moment.

Tuż przed przerwą błyskotliwy Karbownik dał prowadzenie Lechowi. Ten sam zawodnik postanowił udanie rozpocząć mecz w drugiej połowie. Kolejny raz zaspała obrona Stali i było już 3-1 dla gospodarzy. Piłkarze z Podkarpacia próbowali jeszcze coś ugrać we Wronkach, ale gdzieś w tyle głowy chyba mieli poczucie, że nic tutaj już nie zdołają wywalczyć. Przysłowiowym gwoździem do trumny był rzut karny którego... nie wykorzystał w 69. minucie meczu Wojciech Reiman - strzelił wysoko nad poprzeczką bramki Bąkowskiego.

Lech II Poznań - Stal Rzeszów 5-1 (2-1)

0-1 Laskowski (8, samobójcza)

1-1 Kriwiec (26, karny)

2-1 Karbownik (42.)

3-1 Karbownik (46.)

4-1 Marchwiński (65.)

5-1 Marchwiński (67.)

LECH II: Bąkowski - Borowski, Onsorge, Dejewski, Palacz - Laskowski (79. Białczyk), Kozubal, Marchwiński (79. Ławrynowicz) - Szramowski (73. Ratajczyk), Krivets (69. Yatsenko), Karbownik (73. Smajdor).

STAL: Kaczorowski - Sylwestrzak (65. Mustafajew), Kostkowski, Fojut (57. Góra), Głowacki - Szczepanek, Reiman, Michalik (39. Wolski) - Pieczara (65. Goncerz), Maciejewski (65. Olejarka), Sławek.

Żółta kartka: Onsorge, Palacz - Kostkowski, Sylwestrzak, Maciejewski, Sławek, Goncerz

Czerwona kartka: Kostkowski (dwie żółte).