Koniec pucharowej przygody Resovii. Lechia Gdańsk za silna [ZDJĘCIA]

KATEGORIA: SPORT / 7 listopada 2018

- Nie zlekceważyliśmy Resovii. Gospodarze zagrali po prostu bardzo dobrze w pierwszej połowie meczu. To spotkanie mogło się podobać, szczególnie przed przerwą - zaczął konferencję prasową po meczu trener gości Piotr Stokowiec, który był pod wrażeniem gry drużyny prowadzonej przez Szymona Grabowskiego.

Gospodarze zaczęli mecz bardzo dobrze, przez długie fragmenty pierwszej odsłony meczu, nie było widać różnicy 2 lig jakie dzieli oba zespoły. Resovia spokojnie rozgrywała akcję. Nie było widać tremy, czy bojaźni.

Trybuny w końcu oszalały gdy celnym, sytuacyjnym strzałem popisał się Paweł Hass, który chwilę później utonął w objęciach kolegów. Gol dla Resovii nie podziałał mobilizująco na Lechię. Obraz gry nie uległ zmianie, to miejscowi nadal prezentowali się lepiej.

Sytuacja odmieniła się zaraz po przerwie. Inicjatywę przejęli przyjezdni. Choć z każdą kolejną minutą stawali się coraz bardziej groźni to pasiaki stworzyły sobie bardzo groźną sytuację. Ponownie w roli głównej wystąpił Hass. Jeden z obrońców gości wybijał piłkę z linii bramkowej po jego efektownej główce. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się kilka minut później gdy Vitória wykorzystał błąd defensywy Resovii.

Od tego momenty z gospodarzy uszło powietrze, a doświadczeni gdańszczanie strzelili jeszcze dwa gole i to oni cieszą się z awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Apklan Resovia - Lechia Gdańsk 1-3 (1-0)

1-0 Paweł Hass (15.)

1-1 Steven Vitória (57.)

1-2 Artur Sobiech (61.)

1-3 Lukáš Haraslín (70.)

RESOVIA: Daniel - Geniec, Zalepa, B. Makowski, Mikulec, Antonik, Domoń, Frankiewicz, Hass (66. Straszkewycz), Ogrodnik (72. Kantor),Buczek (81. Pyrdek).

LECHIA: Kuciak - Fila (74. J. Nunes), Nalepa, Vitória, Lewandowski ż (46. Mladenović), Michał Mak (46. Haraslín), T. Makowski, Kubicki, F. Paixão, Wolski, Sobiech.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółta kartka: Lewandowski. Widzów 3500.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4