Włosi za silni. Resovia przegrywa w półfinale KMŚ. W niedzielę zagra o brąz.

KATEGORIA: SPORT / 1 grudnia 2018

Resovia nie zagra w finale Klubowych Mistrzostw Świata. W Półfinale rozgrywek przegrała z Cucine Lube Civitanova 1-3. w Niedzielne popołudnie rzeszowianie stoczą bój o 3 miejsce w turnieju.

Choć Resovia przegrała to bez wątpienia postawy w meczu z Włochami nie powinna się wstydzić. Szkoda straconej szansy w drugim secie kiedy to pasiaki prowadzili 16-12 a mimo to nie potrafili tego prowadzenia utrzymać do końca partii.

W pierwszym secie rzeszowianie przez długi okres czasu nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry. Rywal z Włoch podobnie popełniał jednak błędy, które wykorzystywała Resovia. O losach tego seta zadecydowała końcówka, w której gra toczyła się na przewagi. O losach seta zadecydował najpierw udany atak Schulza a potem serwis i atak Możdżonka.

O drugim secie chyba najdłużej będą rozmawiać zawodnicy Resovii w szatni. Rzeszowianie prowadzili w nim 16-12 i w tym momencie ktoś wyłączył im przysłowiowy prąd. Załamała się gra w przyjęciu i ataku. Rywal odrobił startym wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta.

Kolejne dwa sety, przegrane przez Asseco Resovię były konsekwencją niepowodzenia w drugiej partii. W tych częściach gry nie mógł odnaleźć się ze swoimi atakami Schulz, mylił się Mika, Rossard był nie do poznania. Roszady w składzie trenera Cretu nie pomogły. Resovia ostatecznie przegrała cały mecz i w niedzielę zagra o brązowy medal w turnieju.

ASSECO RESOVIA - CUCINE LUBE CIVITANOVA 1-3 (31-29, 19-25, 14-25, 23-25)

RESOVIA: Shoji (4), Schulz (16), Rossard (19), Mika (7), Możdżonek (5), Smith (10), Perry (libero) oraz Lemański (0), Redwitz (0), Szerszeń (0), Buszek (0).

LUBE: Bruno (3), Sokołow (18), Juantorena (18), Stanković (9), Leal (12), Simón (13), Balaso (libero) oraz D’hulst (0), Cantagalli (0), Cester (0), Massari (0).