Polska-Niemcy U20 w Rzeszowie na remis. Mecz oglądało 11 tysięcy widzów

KATEGORIA: SPORT / 7 października 2021

Przy aplauzie ponad 11 tys. widzów na Stadionie Miejskim w Rzeszowie reprezentacja Polski U-20 zremisowała bezbramkowo z młodzieżową reprezentacją Niemiec w ramach towarzyskiego Turnieju Ośmiu Narodów. Spotkanie było prowadzone w dosyć szybkim tempie, przeważali Niemcy, choć to Biało-Czerwoni mieli najlepszą okazję do strzelenia bramki, jednak zabrakło skuteczności.

W Rzeszowie po raz trzeci

Stadion Miejski w Rzeszowie już po raz trzeci w ostatnich latach gościł międzynarodowy mecz Reprezentacji Polski U-20. Wcześniej w 2017 roku był remis ze Szwajcarią (0-0) i minimalna porażka z Portugalią (0-1) w 2019 roku. Teraz przyszedł czas na pojedynek z Niemcami, którzy przystępowali do spotkania z Polakami jako liderzy grupy Turnieju Ośmiu Narodów wspólnie z Włochami.

Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Wejściówki były darmowe, na trybunach Stadionu Miejskiego w Rzeszowie zasiadło ponad 11 tys. kibiców. Spotkanie na żywo oglądali prezes PZPN Cezary Kulesza, wiceprezes PZPN i jednocześnie prezes Podkarpackiego PZN Mieczysław Golba, a także prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i były prezydent Tadeusz Ferenc.

Pierwsza połowa pod kontrolą Niemców

Początek meczu należał do Polaków ,którzy próbowali zamknąć Niemców na ich połowie W 8 minucie z dystansu strzelał Jan Biegański, ale po rykoszecie piłka przeleciała nad bramką. Niemcy odpowiedzieli dwoma niecelnymi strzałami zza pola karnego. Z kolejnymi minutami rywale Biało-Czerwonych zaczęli zdobywać przewagę na boisku. Szczególnie groźni byli po stałych fragmentach, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się pod bramką Marcela Lotki, jednak strzał napastnika Niemców Lenna Jastremskiego, został zablokowany.

W 25 minucie Niemcy mieli najlepszą sytuację w pierwszej połowie. Z 30 metra z rzutu wolnego dośrodkował niemiecki pomocnik Paul Nebel, a piłkę niefortunnie uderzył Mateusz Maćkowiak i trafił w słupek bramki Polaków. Do końca pierwszych 45 minut, Polacy nie byli w stanie zagrozić bramce Niemców, mimo kilku rzutów wolnych z okolic szesnastki rywala.

Dobre zmiany Polaków

Po zmianie stron, doszło do kilku zmian w składzie Polaków, jednak to rywal nadal kontrolował przebieg meczu. W 54 minucie pod dośrodkowaniu w pole karne Biało-Czerwonych, świetną sytuację zmarnował niemiecki obrońca Marcel Beifus. Polacy od 60 minuty zaczęli się rozkręcać, wiele w tym pomogły wejścia na boisko Arkadiusza Pyrki, Ernesta Terpiłowskiego i Jakuba Kałuzińskiego. Ten pierwszy w 64 minucie dośrodkował z prawej strony, a Terpiłowski obił obrońcę i piłka wyleciała na rzut rożny. W 70 znów Terpiłowski zagrał prostopadłą piłkę, do innego rezerwowego Macieja Masa, ten jednak źle przyjął piłkę.

W 73 minucie odpowiedzieli groźnie Niemcy. Paul Nebel w okolicy 25 metra przełożył sobie obrońcę i świetnym uderzeniem trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później, znów ten sam zawodnik mocnym strzałem z dystansu zagroził bramce Lotki, piłka przeleciała obok słupka. W 79 minucie na prawej stronie po dwójkowej akcji z ostrego kąta uderzał Jakub Kałuziński, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

W 85 minucie w końcu kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Rzeszowie mogli zobaczyć pierwszy celny strzał na bramkę. Arkadiusz Pyrka przedarł się środkiem minął dwóch rywali i stanął oko w oko z bramkarzem Noahem Atubolu jednak uderzył zbyt lekko. Do końca meczu obie drużyny nie stworzyły sobie już żadnej sytuacji i sędzia Łukasz Kuźma zakończył spotkanie.

Polska – Niemcy 0:0

POLSKA: 1.Marcel Lotka – 4.Patryk Peda, 5.Kacper Łopata, 18.Maksymilian Tkocz – 2.Mateusz Żukowski (63. 13.Jakub Iskra), 6.Jan Biegański (46. 10.Karol Knap), 23.Karol Struski (63. 8.Jakub Kałuziński), 21.Mateusz Maćkowiak (46. 19.Bartłomiej Eizenchart) – 7.Dawid Kocyła (46. 14.Arkadiusz Pyrka), 9.Kacper Zych (46. 11.Maciej Mas), 16.Dominik Piła (63. 15.Ernest Terpiłowski).

NIEMCY: 23.Noah Atubolu – 5.Marcel Beifus, 15.Jamie Lawrence, 4.Tan-Kenneth Jerico Schmidt – 2.Simon Asta, 6.Eric Martel, 10.Paul Nebel, 18.Soufiane Messeguem (67. 16.Merlin Röhl), 13.Marvin Obuz (67. 20.Leon Dajaku) – 7.Ansgar Knauff (80. 19.Emilio Kehrer), 9.Lenn Jastremski (67. 11.Maximilian Beier).

Żółte kartki: Struski, Biegański, Tkocz - Messeguem, Nebel.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Polska).