Sukcesy zawodników Stali Rzeszów w Grand Prix Polski w skokach do wody

KATEGORIA: SPORT / 10 listopada 2021

Podczas ostatniego weekendu (6-7 listopada) w Częstochowie młodzi skoczkowie do wody rywalizowali w zawodach cyklu Grand Prix Polski 2021.

- Świetnie spisali się w nich zawodnicy Stali Rzeszów. Wywalczyli oni aż 10 medali - poinformował Piotr Bojda z Sekcji skoków do wody KS Stal Rzeszów.

Trzy razy na najwyższym stopniu podium stanęła Valeriia Rukh, która nie miała sobie równych na obu trampolinach i wieży. Złoto i srebro powiesili na swoich szyjach Iwo Kucaj i Isaac Malach, którzy zamienili się miejscami w konkursach na trampolinie 1 i 3 metrowej. W kategorii E1 dziewcząt najlepszą okazała się Karmen Kudyba. Brązowe medale w swoich kategoriach wywalczyli: Gabriela Stec i Maciej Borkowski.

Dwa tygodnie wcześniej odbyła się I edycja Grand Prix Polski 2021 w Warszawie. Tam rzeszowscy skoczkowie do wody wywalczyli 6 medali: Valeriia Rukh - dwa złote medale, Gabriela Stec - srebro, Isaac Malach –złoto, Maciej Borkowski - srebro, Karmen Kudyba - brąz.