9. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Zawodnicy utworzyli „żywą flagę”

KATEGORIA: SPORT / 11 listopada 2021

9. PKO Bieg Niepodległości wystartował w czwartek o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku. Na ulicach Rzeszowa pojawiło się ponad 1500 zawodników w biało-czerwonych barwach, którzy w ten sposób utworzyli „żywą flagę”.

Na końcu stawki pobiegło 35 osób niosąc przez całą trasę wielką flagę Polski.

Zawodnicy pokonali trasę wiodącą ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich, ul. Szopena, Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem, przez Olszynki, ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie była meta biegu. Łącznie przebyli dystans 10 km.

Pierwszy na mecie był Kamil Walczyk z Makowa który przebiegł trasę biegu w czasie 30 minut i 58 sekund.

Najszybszą z kobiet była Monika Kaczmarek z Łodzi. Zajęła 9. miejsce, a jej czas to 34 minuty i 49 sekund.

Najszybszym biegaczem z Rzeszowa był Damian Kic. Zajął ogólnie 4. miejsce z czasem 33 minuty i 32 sekundy.

Wyniki OPEN TUTAJ.

Zwycięzcy - kategorie wiekowe TUTAJ.

Kategorie wiekowe TUTAJ.

Jak co roku podczas biegu odbyła się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”. Tym razem pieniądze z akcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących chorych dzieci – Rozalki i Patryka.