Developres zagrał dla WOŚP i... przegrał. Rekord frekwencji na Podpromiu

KATEGORIA: SPORT / 13 stycznia 2019

Był to rewanżowy pojedynek rzeszowianek z drużyną Budowlanych. W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, który był rozgrywany w Łodzi w pierwszej rundzie, ze zwycięstwa cieszyły się gospodynie 3-2. Na trybunach zasiadło około 3 tysiące kibiców. Takiej frekwencji na meczu Developresu jeszcze nie było!

Pierwszy set to gra punkt za punkt. W połowie seta, rzeszowiankom udało się co prawda osiągnąć 3-punktową przewagę po ataku w siatkę Brakocević, ale przespały końcówkę seta i to przyjezdne rozstrzygnęły go na swoją korzyść.

Druga odsłona meczu to zdecydowana przewaga gospodyń. Siatkarki SkyRes Developresu prowadziły nawet 5 oczkami. Ostatecznie wygrały seta do 15 po asie Barakowej. Podobna sytuacja miała miejsce w secie numer 3, który ponownie siatkarki z Rzeszowa rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Niestety nie poszły za ciosem i nie udało im się wygrać 4 seta, co dałoby wygraną za 3 punkty. Przyjezdne doprowadziły do remisu w setach 2-2. Wygrana była blisko, bo tą część gry, zawodniczki Developresu przegrały na przewagi.

Decydującą, zaciętą odsłonę to zawodniczki z Łodzi rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Zawodniczki Developresu zagrały w koszulkach z charakterystycznym sercem, logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie koszulki zostaną przekazane na licytacje. Środki uzyskane w ten sposób zasilą konto WOŚP.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 2-3 (22-25, 25-15, 25-19, 27-29, 13-15)

DEVELOPRES: Barakova 6 , Zarośnińska-Król 24, Witkowska 1, Hawryła 7, Blagojević 14, Mlejnkova 22, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Tokarska 5, Rabka, Janewa, Żabińska, Hatala.

BUDOWLANI: Stoltenborg 6, Brakocević 32, Polańska 12, Pencova 5, Babicz 9, Bączyńska 13, Stencel (libero) oraz Tobiasz, Urban 1, Śmieszek.