Koszykarska Resovia awansowała do II Ligi! Emocje w hali ROSiR

KATEGORIA: SPORT / 9 maja 2022

Koszykarze Stolaro.pl Resovii Rzeszów wywalczyli awans do II Ligi. „Bieszczadzkie Wilki” zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym rozgrywanym na rzeszowskiej hali ROSiR podczas minionego weekendu.

Drużyna Stolaro.pl Resovii Rzeszów bez problemów wygrała rundę zasadniczą 3 Ligi Koszykówki w okręgu Podkarpackim, a następnie w półfinałowym turnieju o awans do II Ligi rozgrywanym w Rzeszowie rozprawiła się z drużynami Kolejarza Chojnice, AZS Politechniki Warszawskiej oraz Domino Polonii Świdnica.

Finałowy turniej o awans do II Ligi Koszykarskiej rozpoczął się w piątek 6 maja również w Rzeszowie i trwał trzy dni. Oprócz gospodarzy czyli Stolaro.pl. Resovii Rzeszów zagrały w nim także TKM Włocławek, MKS Września oraz Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Szansę na awans miały dwie najlepsze drużyny w stawce.

Koszykarze Resovii prowadzeni przez trenera Łukasza Lewkowicza pierwszy mecz wygrali z dosyć gładko z MKS Wrześnią 75-65. Później w sobotnim meczu przyszła porażka 70-74 z drużyną z Pabianic.

Przed ostatnim niedzielnym meczem układ w tabeli wskazywał na to, że „Bieszczadzkie Wilki” o awans będą bić się bezpośrednio z drużyną TKM Włocławek. Mecz był bardzo emocjonujący, po pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali 13 punktami. Rzeszowianie wzięli się jednak do odrabiania strat i zrobili to z nawiązką wychodząc na prowadzenie po drugiej kwarcie 52-36. Trzecią kwartę ponownie dobrze zagrali goście odrabiając część strat. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach, to rzeszowianie zagrali zdecydowanie lepiej, pokonując ostatecznie drużynę z Włocławka 87-74. Dzięki temu koszykarze Resovii mogli cieszyć się z awansu do II Ligi na wypełnionej kibicami Hali ROSiR w Rzeszowie. Do II Ligi awansowała również drużyna Profi Sunbud PKK 99 Pabianice.

TKM Włocławek – Stolaro.pl Resovia Rzeszów 74:87

Przypomnijmy, że koszykarska Resovia odrodziła się w 2021 rok po wielu latach przerwy przy wsparciu firmy Stolaro.pl i CWKS Resovia Rzeszów oraz miasta Rzeszów. W kończącym się sezonie „Bieszczadzkie Wilki” rozgrywały swoje spotkania w ramach 3 Ligi Podkarpackiej skąd udało się uzyskać awans szczebel wyżej oraz gościnnie w 3 Lidze Małopolskiej.