Przełamania nie było. Resovia przegrywa z Aluronem Zawiercie

KATEGORIA: SPORT / 1 lutego 2019

Przełamania nie było, Asseco Resovia przegrała w trzech setach kolejny mecz. Tym razem lepsi okazali się goście z Zawiercia.

Siatkarze z Rzeszowa zapowiadali przed meczem, że w końcu sprawią kibicom radość i punkty zostaną w stolicy Podkarpacia. Niestety, to przyjezdni byli po meczu w lepszych humorach.

Ekipa z Zawiercia bez kompleksów podeszła do starcia z Resovią. Goście grali twardo i ofiarnie. Siatkarze z Rzeszowa, od początku meczu sprawiali wrażenie pogubionych. Na początku pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. Nawet udało się gospodarzom osiągnąć dwa oczka przewagi. Wtedy do roboty wzięli się zawodnicy Aluronu i pod koniec setach ich przewaga wynosiła już 5 punktów (18-13).

W dwóch kolejnych partiach, pasiakom nie udało się wypracować na tyle przewagi i polepszyć gry, aby mogli myśleć o wygraniu choćby seta. Klęska Resovii stała się faktem. to już kolejny mecze przegrany w tym sezonie bez wygranego seta. - Pozostaje nam już tylko gra o honor - podsumował występ swojej drużyny środkowy Marcin Możdżonek.

Asseco Resovia - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0-3 (21-25, 23-25, 22-25)

Resovia: Kozub, Schulz, Rossard, Możdżonek, Smith, Mika, Masłowski (libero) oraz Szerszeń.

Warta: Masny, Waliński, Malinowski, Gawryszewski, Rejno, Semeniuk, Koga (libero).