Wygrywają i promują województwo. Sportowcy otrzymali nagrody

KATEGORIA: SPORT / 5 lutego 2019

Troje nagrodzonych sportowców wyróżnienia odebrało osobiście. Byli to: Agnieszka Sajdutka, Aleksander Arian, Li Qian.
Fot. Paweł Bialic

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał nagrody pieniężne województwa podkarpackiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu w 2018 roku. Uhonorowanych zostało pięciu sportowców: Rafał Wilk (kolarstwo ręczne), Li Qian (tenisistka stołowa), Rafał Augustyn (lekka atletyka), Aleksander Arian (żeglarstwo) oraz Agnieszka Sajdutka (karate tradycyjne). Troje z nich odebrało wyróżnienia osobiście.

- Wiemy, że wyniki które osiągacie, wymagają ogromnego zaangażowania, poświęcenia swojego prywatnego życia. Wszystko po to, żeby jak najlepiej wypaść na arenie sportowej, a co za tym idzie promować nasze województwo. Uważamy, że reklama naszego województwa przez sport, przez Wasze wyniki bardzo dużo daje. Nazwiska sportowców zostają przecież w głowach kibiców przez dziesięciolecia. Wraz z nimi to gdzie mieszkają, gdzie trenowali skąd pochodzą. Chcemy zatem was wspierać, także finansowo co, mamy nadzieję, przyczyni się do tego, że sięgać będziecie po jeszcze większe laury. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia - powiedział witając sportowców i ich trenerów marszałek Władysław Ortyl.

Tenisistka stołowa KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zdobyła pierwszy w polskiej historii złoty medal Mistrzostw Europy w tenisie stołowym w grze pojedynczej kobiet. - Serdecznie dziękuję i bardzo doceniam to, że zarząd województwa zauważył mój sukces osiągnięty w hiszpańskim Alicante - powiedziała piękną polszczyzną Li Qian.

- Chciałbym podziękować na wyróznienie. Medal zdobyty w 2018 roku, jest dla mnie szczególnie ważny bo zdobyłem wracając do startów go po kontuzji. Nie wiedziałem czego się spodziewać po swoim występie i jaka będzie moja forma - komentował przyznanie nagrody Aleksander Arian, który w 2018 roku ma na swoim koncie srebrny medal Mistrzostw Świata w żeglarstwie w klasie Laser Radial.

Radości z nagrody nie kryła także Agnieszka Sajdutka, mistrzyni świata w karate tradycyjnym. - To miłe być w tak zaszczytnym gronie. Urząd Marszałkowski wspiera mnie chyba już od 10 lat, za co bardzo dziękuję. Mistrzostwo świata to dla mnie ogromny sukces. Nie jest jednak sztuką zdobyć mistrzostwo świata, ale sztuką jest obronić tytuł. Przede mną zatem trudne zadanie. Jestem jednak przekonana, że zrobię wszystko by cel osiągnąć - zadeklarowała Sajdutka.

Każda z przyznanych nagród wynosi 2 tysiące złotych brutto.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4