Stal Rzeszów wreszcie wygrywa na wyjeździe. Michalik znowu bohaterem

KATEGORIA: SPORT / 16 września 2022

Piłkarze Stali Rzeszów odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W czwartek 15 września na inaugurację 11 kolejki Fortuna 1 Ligi pokonali przedostatnią w tabeli Sandecję Nowy Sącz. Zwycięską bramkę strzelił Damian Michalik.

„Stalowcy” napędzeni domowym zwycięstwem z Wisłą Kraków, chcieli w końcu zdobyć pierwsze 3 punkty w meczu wyjazdowym. Dobrą okazją do tego był czwartkowy mecz z pogrążoną w kryzysie Sandecją Nowy Sącz, która obok Apklan Resovii Rzeszów nie wygrała meczu w tym sezonie i jest przedostatnia w tabeli.

Trener Stali Daniel Myśliwiec nie zmienił nic w składzie w porównaniu do ostatniego meczu w lidze. Na mecz z Sandecją wyszła ta sama jedenastka, która ograła w zeszłą sobotę Wisłę Kraków.

Mecz dla Stali mógł zacząć się fatalnie, bo już w 30 sekundzie meczu sędzia Mateusz Złotnicki podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką w polu karnym Bartłomieja Poczobuta. Do jedenastki podszedł Damir Sovsić, uderzył w lewy róg, ale jego intencje fantastycznie wyczuł bramkarz Stali Przemysław Pęksa i wybił piłkę. To już drugi rzut karny obroniony przez golkipera drużyny z Rzeszowa w tym sezonie.

Obie drużyny potrafiły sobie stworzyć kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramki, ale dobrze dysponowani byli obaj bramkarze. W końcu w 73 minucie Bartosz Wolski zagrał piłkę na prawą stronę do Damiana Michalika, ten minął jednego z defensorów gospodarzy i z rogu pola karnego uderzył kąśliwie, tak że Dawid Pietrzkiewicz nie był w stanie obronić tego strzału i zrobiło się 0-1.

Wynik do końca już się nie zmienił, choć ostatnie minuty meczu był dla piłkarzy Stali trudne, bo musieli grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce środkowego obrońcy Łukasza Góry.

Stal dzięki zwycięstwu nad Sandecją ma 17 punktów i przesunęła się w tabeli na 5 miejsce. Teraz piłkarze Daniela Myśliwca jak i pozostałych drużyn Fortuna 1 Ligi będą mieli dwa tygodnie pauzy w związku z przerwą reprezentacyjną. Po powrocie na Stal czeka hitowy dla rzeszowskich kibiców mecz derbowy z Apklan Resovią Rzeszów. Spotkanie zaplanowano na sobotę 1 października.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 0-1 (0-0)

0-1 Damian Michalik 73′

Sandecja Nowy Sącz: 31. Dawid Pietrzkiewicz – 70. Łukasz Kosakiewicz (71′ 25. Kacper Gach), 5. Dawid Szufryn (83′ 20. Giorgi Merebaszwili), 28. Michal Piter-Bućko (71′ 6. Maissa Fall), 24. Kamil Słaby – 17. Tomasz Nawotka, 4. Ivan Nekić, 8. Sylwester Lusiusz, 10. Damir Sovsić, 21. Michał Surzyn (60′ 14. Krzysztof Toporkiewicz) – 7. Jakub Wróbel (60′ 9. Mariusz Gabrych).

Stal Rzeszów: 1. Przemysław Pęksa – 43. Franciszek Polowiec, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki – 69. Damian Michalik (83′ 23. Krystian Wrona), 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski, 80. Dawid Olejarka (56′ 20. Kacper Piątek), 11. Andreja Prokić – 19. Patryk Małecki (66′ 6. Ramil Mustafaev).

Sędzia: Mateusz Złotnicki