Developres z kolejną wygraną. Rzeszowianki zagrały na „6” z plusem

KATEGORIA: SPORT / 8 lutego 2019

Rzeszowianki, wiceliderki ligowych rozgrywek, były zdecydowanymi faworytkami meczu z DPD Legionovia Legionowo (ósme miejsce w tabeli). Wygrały pewnie 3-0. To ich szóste zwycięstwo z rzędu.

Mecz rozpoczął się od równej gry obu ekip. Z czasem jednak zaczęła pojawiać się przewaga Developresu. Po asie Mlejnkovej przegrywały 10-15. Gospodynie kilka razy zbliżały się do siatkarek Developresu, jednak nie na tyle, by im zagrozić (13-16, 18-20). W końcówce seta na prawym skrzydle rzeszowskiej ekipy skutecznie grała Zaroślińska-Król. Partia zakończyła się autowym atakiem Olenderek (20-25).

Z impetem rozpoczęły drugiego seta siatkarki Lorenzo Micellego. Po dwóch asach Barakovej rzeszowianki prowadziły sześcioma „oczkami” (1-7). Developres zaczął dominować i to on dyktował warunki gry (6-12, 8-16). Siatkarki z Rzeszowa tak dużej przewagi nie mogły zmarnować. Wytrąciły rywalkom z rąk wszystkie argumenty, wygrywając pewnie 25-13.

W trzeciej partii zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów przeważały w każdym elemencie. Wydawało się, że bez problemów doprowadzą ją do końca i wygrają cały mecz. W końcówce gospodynie jednak odrobiły straty (21-21) i zrobiło się gorąco. Trener Lorenzo Micelli poprosił o czas i uspokoił swoje podopieczne. Zaroślińska-Król huknęła z prawego, Blagojević sprytnie kiwnęła na lewym a mecz, atakiem z przechodzącej piłki, zakończyła Żabińska, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku.

DPD Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (20-25, 13-25, 23-25)

Legionovia: Jasek, Olenderek, Polak, Górecka, Skorupa, Kicka, Wójcik, Pickrell, Agnieszka Adamek (l), Adriana Adamek (l).

Developres: Barakova, Zaroślińska-Król, Balgojević, Mlejnkova, Witkowska, Tokarska, Żabińska, Sawicka (l), Medyńska (l).

MVP: Petya Barakova